Kradzieże

Kradł pokrywy studzienek dróg serwisowych przy A4 i S19

Na Podkarpaciu mężczyzna kradł studzienki kanalizacyjne. Straty, jakie spowodował, wynoszą w sumie ponad 71 tys. złotych. Złodziej został już złapany przez policję.

Kradzieże pokryw studzienek kanalizacyjnych. Złodziej sprzedawał je na złom

Na początku października policjanci zaczęli otrzymywać informacje o znikających żeliwnych pokrywach studzienek kanalizacyjnych na drogach serwisowych przy autostradzie A4 i drodze ekspresowej S19. Kradzieże odbywały się w pobliżu miejscowości Bratkowice, Mrowla, Rudna Wielka, Terliczka.

Policjanci podjęli działania w celu ustalenia sprawcy i w efekcie w ubiegły czwartek udało się im zatrzymać złodzieja. Jak się okazało, za kradzieże żeliwnych pokryw odpowiadał 30-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Co robił ze skradzionymi pokrywami? Sprzedawał na złom, a pieniądze, które w ten sposób zarobił, przeznaczał na własne potrzeby. 

Reklama

Liczba pokryw studzienek, które do momentu zatrzymania mężczyzny stały się jego łupem, wynosi 105 sztuk. Ich łączna wartość to z kolei ponad 71 tys. złotych. Funkcjonariuszom udało się odzyskać tylko część z nich.

Złodziej ukradł przeszło setkę pokryw. Straty sięgają ponad 71 tys. złotych

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do winy.

Złodziejowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora wobec 30-latka zostanie zastosowany dozór policyjny połączony z zakazem opuszczania kraju.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kradzież | złodziej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy