Budowa autostrad

Wreszcie koniec remontu autostrady A4. Trwał... 9 lat

Po dziewięciu latach drogowcy kończą właśnie ostatni etap remontu na autostradzie A4 w woj. opolskim. We wtorek rozpocznie przywracanie stałej organizacji ruchu na jej opolskim odcinku.

Tym samym zakończy się remont rozpoczęty w... 2013 roku.

Autostrada A4 - ostatnie 30 km wyremontowane

Ostatni etap obejmował remont 18 km jezdni w kierunku Katowic oraz 12 km w kierunku Wrocławia. W sumie wymieniono nawierzchnię na całym, liczącym 170 km odcinku autostrady A4 w województwie opolskim. Wymianie podlegała warstwa ścieralna i wiążąca, jednak w kilku miejscach zaszła także konieczność wymiany podbudowy.

Wymieniona została także nawierzchnia na dwóch węzłach - Kędzierzyn-Koźle oraz Strzelce Opolskie. Nowe są także bariery betonowe, poprawiono odwodnienie autostrady i przeprowadzono konserwację 14 mostów.

Reklama

Autostrada A4 - remont to standard

Jak podkreślają drogowcy, po kilkunastu latach użytkowania, taki remont to standardowa procedura. Nawierzchnia była już mocno spękana i nie było sensu łatać każdej dziury z osobna. Nowa nawierzchnia to większy komfort podróży i przede wszystkim większe bezpieczeństwo.

Proces przywracania pełnej przepustowości trasy potrwa jeszcze kilka dni. Do usunięcia są bariery z zamkniętej do tej pory jezdni południowej, pomiędzy węzłem Krapkowice a granicą województwa.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: autostrada A4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama