Budowa autostrad

Trasa S6 pod Gdynią niemal gotowa. Kiedy pojadą nią pierwsi kierowcy?

Jest duża szansa, że jeszcze w październiku kierowcy pojadą nowym odcinkiem drogi ekspresowej S6 z z Bożegopola Wielkiego do Gdyni

Prace na tym odcinku są już na ukończeniu. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie ona przejezdna jeszcze w październiku - poinformował Waldemar Chejmanowski z-ca dyrektora GDDKiA w Gdańsku.

Trasa Kaszubska S6 pozwoli ominąć Gdynię

Trasa Kaszubska, to fragment drogi ekspresowej S6, która pozwoli na ominięcie Gdyni oraz Rumi, Redy i Wejherowa na trasie Trójmiasto-Szczecin.

Jak wyjaśnił  Waldemar Chejmanowski zastępca dyrektora gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aktualnie na ukończeniu są prace pomiędzy węzłami Wielki Kack i Chwaszczyno oraz prace w zakresie budowy trzeciego pasa i jezdni zbierająco-rozprowadzających na węźle Wielki Kack.

Decydującym czynnikiem może być... pogoda

"Największym wyzwaniem w najbliższym czasie będzie przełożenie ruchu na wykonane już elementy, a także uzupełnienie oznakowania poziomego i pionowego, do czego jest potrzebna w miarę dobra pogoda" - mówił.

Reklama

Wicedyrektor dodał, że w związku z budową trasy w najbliższym czasie jest planowana jeszcze jedna zmiana organizacji ruchu na Obwodnicy Trójmiasta.

"Będą to natomiast zmiany weekendowe, tak więc przy mniejszym natężeniu ruchu nie powinny one sprawiać tak dużych problemów" - podkreślił.

Trasa Kaszubska przejezdna w październiku?

Chejmanowski wyraził nadzieję, że Trasa Kaszubska będzie przejezdna jeszcze w październiku.

"Jeżeli oczywiście będzie sprzyjająca pogoda i wykonawca się w tym zakresie zmobilizuje. Jeżeli nie, będzie to początek listopada" - powiedział. 
***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: budowa dróg | droga s6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy