Budowa autostrad

Rusza rozbudowa autostrady A2 koło Poznania

W poniedziałek 18 marca rozpoczynają się prace związane z dobudową trzeciego pasa na 16-kilometrowym odcinku autostrady A2 w Poznaniu. Do ich podjęcia zobowiązany jest Koncesjonariusz (Autostrada Wielkopolska SA) w związku z przekroczeniem poziomu swobody ruchu na wyżej wymienionym odcinku.

 Prace potrwają do  połowy 2020 roku i będą realizowane etapowo.

GDDKiA jest zarządcą autostrady A2 w ograniczonym zakresie z uwagi na obowiązującą umowę Koncesyjną oraz przepisy ustawy o drogach publicznych. Wynika z nich, że pełnienie funkcji Inwestora należy wyłącznie do AW SA. To do jej praw i obowiązków należy przeprowadzenie procesu inwestycyjnego polegającego na rozbudowie 16 kilometrowego odcinka A2.

W procesie uzgodnień  dotyczących realizacji tego zadania brali udział przedstawiciele poznańskiego Oddziału GDDKiA, Policji, Zarządców Dróg wszystkich szczebli, Samorządów oraz Koncesjonariusza i Wykonawcy. Plac budowy został przekazany Wykonawcy wybranemu przez AW SA, którym jest  konsorcjum A2Route Sp. z o.o. (Strabag Polska Sp. z o.o., KI One SA.) i to on odpowiada za prawidłowe oraz czytelne oznakowanie terenu budowy.

Reklama


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy