Budowa autostrad

Rusza budowa odcinka S17 pod Warszawą

Rozpoczęła się budowa odcinka S17 i obwodnicy Kołbieli, oczekiwana od wielu lat - powiedział w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Kołbieli. Dodał, że na tym odcinku od lat tworzą się kilkudziesięciominutowe zatory.

Obwodnicę Kołbieli, podobnie jak odcinek od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli, realizuje w systemie "projektuj i buduj" firma Strabag. W sumie to blisko 24 km trasy o wartości ok. 600 mln zł.

Obwodnica Kołbieli jest jednym z dziewięciu odcinków S17 między węzłami Kurów Zachód i Zakręt. W sumie w budowie jest ponad 100 km trasy łączącej stolicę z Lublinem.

Szef resortu infrastruktury powiedział, że na te "24 km drogi wraz z obwodnicą, ludzie oczekiwali od lat". Przypomniał, że tu tworzyły się zatory, wymagające kilku dziesięciominutowego postoju

Reklama

"Ta droga połączy Podkarpacie, Lubelszczyznę z centrum Polski" - powiedział Adamczyk. Dodał, że mieszkańcy wschodnich regionów mają prawo, aby bezpieczniej niż dotąd się przemieszczać.

Na realizację tych odcinków podpisano trzy umowy o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Łączny koszt budowy S17 od węzła Zakręt do węzła Kurów Zachód to blisko 4,3 mld zł, z czego dofinansowanie z UE to ok. 2,1 mld zł.

Wojewoda mazowiecki w maju wydał zezwolenie na budowę obwodnicy Kołbieli.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy