Budowa autostrad

Remont autostrady A6. Prace potrwają do końca października

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że rozpoczął się remont jezdni autostrady A6 między węzłami Radziszewo i Szczecin Podjuchy. W związku z tym kierowcy muszą być przygotowani na zmianę w organizacji ruchu.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że ruszył remont jezdni autostrady A6 w kierunku Kołbaskowa. Prace mają być prowadzone na 4,5-kilometrowym odcinku między węzłami Radziszewo i Szczecin Podjuchy. Oznacza to, że remontowany będzie również rejon węzła Klucz, który łączy autostradę z drogą ekspresową S3.

Remont autostrady A6. Nowa organizacja ruchu od piątku

Na chwilę obecną montowane są separatory między pasami ruchu jezdni A6 prowadzącej w stronę Gdańska. Tworzone są również przejazdy między jezdniami (tzw. przewiązki). Oprócz tego montowane są odpowiednie znaki pionowe. Jak informuje szczeciński oddział GDDKiA, prace związane z przygotowaniem organizacji ruchu mają potrwać do najbliższego czwartku. W piątek natomiast planuje się, że zostanie wprowadzona nowa organizacja, obowiązująca na czas remontu.

Reklama

Remont A6. Ruch poprowadzony tylko jedną jezdnią

Wskutek zmian ruch w obu kierunkach będzie poprowadzony jezdnią w kierunku Gdańska. Kierowcy, zmierzający w kierunku Kołbaskowa, około 800 metrów za węzłem Szczecin Podjuchy, będą kierowani na jezdnię prowadzącą stolicy województwa pomorskiego. Ruch na tej jezdni będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku. Na obu jezdniach kierowcy z powrotem będą mogli pojechać na węźle Radziszewo.

Z kolei zjazd z A6 na drogę ekspresową S3 na węźle Klucz w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego będzie poprowadzony bezpośrednio z jezdni A6 w kierunku Gdańska. Kierowcy podróżujący trasą S3 od strony Gorzowa Wielkopolskiego w kierunku Kołbaskowa nie będą mieli możliwości zjechać na węźle Klucz. Będą musieli zjechać na A6 w kierunku Gdańska, a następnie zawrócić na węźle Szczecin Podjuchy w kierunku Kołbaskowa.

Jaki koszt remontu fragmentu A6?

Jezdnia na czekającym na remont odcinku autostrady została wykonana przeszło 20 lat temu - w latach 1997-1999 i 2000-2001. Nie ma więc co się dziwić, że po tylu latach użytkowania przyszedł wreszcie czas na jej wymianę. Szczeciński oddział GDDKiA poinformował, że w celu zapewnienia odpowiedniej trwałości nowej nawierzchni zdecydowano się na wymianę jej na całej szerokości.

Remont zakłada frezowanie obecnej jezdni, wykonanie warstwy wyrównawczej i warstwy ścieralnej. Pojawi się również siatka, której zadaniem będzie wzmocnienie nawierzchni. Modernizacji doczekają się również elementy odwodnienia. Oczywiście w ramach przeprowadzonych prac pojawi się również oznakowanie poziome. Wykonaniem inwestycji zajmie się firma Strabag. Wartość prac oszacowano na około 9 mln złotych. Remont ma potrwać do końca października. 

Wakacyjna zmiana organizacji ruchu na węźle Klucz

Nie są to pierwsze zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła Klucz w ostatnim czasie. Poprzednia miała wpływ z sezonem urlopowym i sporą liczbą pojazdów zmierzających nad morze. Warto wiedzieć, że łącznice na tym węźle są dwupasmowe, a pasy włączeń i wyłączeń mają po jednym pasie. Takie rozwiązanie sprawdza się, kiedy natężenie ruchu nie jest zbyt duże, ale w czasie wakacji nie zdawało egzaminu. W związku z tym zdecydowano, że na czas wakacji zjazd z S3 w kierunku prowadzącym nad może (Świnoujście/Gdańsk) oraz z A6 w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego będzie możliwy również z prawego pasa ruchu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: autostrada A6 | remont autostrady
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy