WRC. Neuville zwycięża w Argentynie

Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) wygrał w niedzielę Rajd Argentyny, piątą rundę mistrzostw świata, i umocnił na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce ze stratą 48,4 s zajął Norweg Andreas Mikkelsen (Hyundai I20 WRC), a na trzecie miejsce po doskonałej jeździe na ostatnim odcinku specjalnym awansował obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (Citroen C3 WRC) - strata 1.04,8.

"Nie mógłbym dziś chcieć więcej. Wygraliśmy klasyczną rundę i drugi rajd z rzędu. Samochód był świetny przez cały weekend, to wielka zasługa naszego zespołu" - powiedział na mecie Neuville, który wygrał cztery z 17 rozegranych odcinków specjalnych.

Jedyny Polak startujący w Argentynie, trzykrotny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz (VW Polo GTi R5) z powodu awarii tylnego zawieszenia na czwartym odcinku musiał się wycofać. Gdy doszło do uszkodzenia samochodu, "Kajto" prowadził w kategorii WRC2.

Sukcesu z ubiegłego roku nie powtórzył Estończyk Ott Tanak (Toyota Yaris WRC). Zajmujący po 13 odcinkach drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tanak później miał poważne problemy techniczne i ostatecznie został sklasyfikowany na ósmej pozycji ze stratą 14.24,8 do zwycięzcy.

30-letni Neuville prowadzi w klasyfikacji generalnej MŚ z dorobkiem 110 pkt. Drugi Ogier zgromadził 100 pkt.

Teraz rajdowa karuzela nie wraca do Europy, tylko zostaje w Ameryce Południowej i przeniesie się do Chile, gdzie w dniach 9-12 maja zostanie po raz pierwszy w historii rozegrana runda mistrzostw świata.