Reklama

Toyota GAZOO Racing wystawi hybrydę

Hybrydowa Toyota C-HR zadebiutuje w motorsporcie w barwach Toyota GAZOO Racing w tegorocznym wyścigu długodystansowym Nürburgring. Razem z nią na tor wyruszą Lexus RC i Lexus RC F. W ten sposób japoński zespół będzie świętować dziesięciolecie startów w wyścigu.

W tym roku 24-godzinny wyścig na najsłynniejszym niemieckim torze odbędzie się po raz 44. Zawody będą trwały od 26 do 29 maja 2016.

Reklama

Głównym mechanikiem C-HR Racing jest Akihiro Osaka z Toyota Motor Corporation. Za kierownicą zasiądą Masahiko Kageyama i Kumi Sato. Za Lexusa RC odpowiada jako główny mechanik Minoru Takagi (TMC). Wystartują nim Takayuki Kinoshita i Naoya Gamou. Lexus RC F jest przygotowywany do startu we współpracy z TOM’S Racing. Zespół kierowców to Takeshi Tsuchiya, Kazuya Oshima, Takuto Iguchi, Takamitsu Matsui.

Komentując dziesięcioletnią historię startów w wyścigu Nürburgring, Akio Toyoda powiedział: "Pamiętam pierwszy start Lexusa IS w wyścigu, jakby to było wczoraj. Charakterystyka toru zdawała się zmieniać z każdym okrążeniem wraz ze zmianą pogody. Nawiązaliśmy wtedy wiele cennych przyjaźni. Przez 10 lat jedno się nie zmieniło - bezkompromisowe warunki na torze i intensywność wyścigu".

Toyota C-HR to nowy hybrydowy crossover segmentu C, dzielący platformę TNGA i napęd hybrydowy z nowym Priusem. Samochód powstał z myślą o młodszych klientach, dlatego łączy cechy miejskiego auta z wygodnym samochodem na wypady za miasto. C-HR zadebiutuje w Polsce na początku 2016 roku. Wyścigowy C-HR będzie bliższy wersji produkcyjnej, niż koncept zaprezentowany na targach we Frankfurcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje