To już koniec Rajdu Acropolis

Rozgrywany od 67 lat Rajd Akropolu, runda mistrzostw świata i Europy, nie pojedzie w przyszłym roku. Powodem jest bardzo trudna sytuacja finansowa komitetu organizacyjnego i zapaść ekonomiczna kilku głównych sponsorów - ujawniły greckie media.

Szutrowy rajd Akropolu przez lata uważany przez kierowców za jedną z najtrudniejszych imprez na świecie, po raz pierwszy jako Rally ELPA został zorganizowany w 1951 roku. Pięć lat później jako Rally Acropolis impreza znalazła się w kalendarzu mistrzostw Europy. Od 1973 do 2014 roku rajd był rundą mistrzostw świata, ostatnie pięć edycji odbyło się ponownie w randze mistrzostw Europy (ERC).

Rekordzistą pod względem liczby zwycięstw jest Szkot Colin McRae, który wygrał pięć razy jeżdżąc Subaru Imprezą i Fordem Focusem WRC. Po trzy razy triumfowali Francuz Sebastien Loeb, Hiszpan Carlos Sainz, Włoch Miki Biasion i Niemiec Walter Roehl.

Reklama

Dwa zwycięstwa, gdy rajd był rundą mistrzostw Europy, ma w dorobku Kajetan Kajetanowicz. Za kierownicą Forda Fiesty R5 triumfował w 2015 i 2017 roku.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy