Reklama

Szybki Grzyb

Jadący peugeotem 207 S2000 Grzegorz Grzyb wygrał 18. Rajd Rzeszowski, czwartą eliminację mistrzostw Polski w sezonie 2009 i po raz drugi z rzędu triumfował w tej imprezie.

Liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski pozostał Francuz Brayan Bouffier (mitsubishi lancer Evo IX), który po problemach technicznych z samochodem podczas pierwszego dnia rajdu, był najszybszy na drugim etapie.

Reklama

Drugiego dnia Bouffier wygrał pięć z sześciu odcinków specjalnych. Jeden OS został odwołany przez organizatora, gdyż ekipa mierząca czasy przejazdów spóźniła się z powodu korków na start.

Bouffier doskonale pojechał w sobotę. W piątek, Francuz z powodu awarii silnika wycofał się już po pierwszym odcinku specjalnym. Silnik był już raz naprawiany po czwartkowym odcinku testowym, gdy Bouffier wypadł z trasy, uszkodził chłodnicę oleju i pojawiły się problemy z jego ciśnieniem.

W sobotę obrońca tytułu mistrza Polski, w którego samochodzie po całonocnej pracy mechanicy naprawili silnik, wystartował w systemie superally. Rajdu wygrać nie mógł, ale okazał się najlepszy w drugim dniu, zdobył 15 pkt do klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski i utrzymał pozycję lidera. Grzyb jest na siódmej pozycji.

"Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wygranie po raz drugi z rzędu tego bardzo trudnego rajdu to wynik dający satysfakcję. Dzisiaj od rana mieliśmy jeden cel - być na mecie na pierwszym miejscu. Z każdym kilometrem było coraz trudniej. Jechaliśmy ostrożnie, aby nie wypaść z trasy i nie stracić pozycji lidera. W przygotowania do tego rajdu włożyliśmy ogrom pracy, ale się opłaciło" - powiedział Grzyb.

"Po problemach z silnikiem wydawało się, że straciłem szansę na obronienie tytułu mistrza Polski. Drugi dzień imprezy był dla mnie bardzo dobry, pokazałem, że nadal jeżdżę szybko. Rajd był dla nas trochę za krótki, ale nadal prowadzimy w mistrzostwach, choć mamy tylko dwa punkty przewagi nad Tomkiem Kucharem. Ale to zapowiada, że pozostała część sezonu może być bardzo ciekawa" - przyznał Bryan Bouffier.

Do zakończenia rajdowych mistrzostw Polski zostały jeszcze dwie imprezy - Rajd Orlen we wrześniu i październikowy Rajd Dolnośląski.

Wyniki 18. Rajdu Rzeszowskiego:

1. Grzegorz Grzyb (Peugeot 207 S2000) 1:41.41,6
2. Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) strata 19,9 s
3. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) 33,9
4. Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000) 46,1
5. Maciej Oleksowicz (Peugeot 207 S2000) 1.14,7
6. Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) 1.43,7
...
28. Bryan Bouffier (Mitsubishi Lancer)    20.27,8

Klasyfikacja generalna rajdowych MP:

1. Bryan Bouffier    97 pkt 
2. Tomasz Kuchar    95 
3. Michał Sołowow    75 
4. Kajetan Kajetanowicz 71 
5. Leszek Kuzaj     67 
6. Maciej Oleksowicz  31 
7. Grzegorz Grzyb    24
INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: grzegorz | mitsubishi | Peugeot 207 | peugeot | rajd | bouffier | Grzegorz Grzyb | grzyb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje