Reklama

Robert Kubica deklasuje rywali w rajdzie WRC!

Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) wygrał w klasie WRC-2 sześć z ośmiu piątkowych odcinków Rajdu Sardynii, siódmej rundy mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej Polak jest 10., a prowadzi lider mistrzostw Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

Krakowianin miał problemy na trasie trzeciego OS-u. Na szybkim zakręcie przed mostkiem, po użyciu hamulca ręcznego, samochód obróciło. Auto uderzyło tyłem w belę słomy zabezpieczającą trasę, ale uszkodzenia były minimalne i załoga mogła jazdę kontynuować.

Po "przygodzie" ze słomą były kierowca Formuły 1 wygrał w swojej klasie trzy kolejne OS-y i umocnił się na pozycji lidera WRC-2. W klasyfikacji generalnej prowadzi Ogier (VW Polo WRC), choć coraz lepiej jedzie Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC).

Drugi zawodnik fabrycznego teamu Volkswagena miał problemy na pierwszym odcinku, przebił koło i stracił prawie dwie minuty do zwycięzcy Ogiera. Później jednak zdecydowanie przyśpieszył, wygrał trzy OS-y i z dwunastej pozycji po pierwszej próbie, Latvala awansował na piąte miejsce po pierwszym dniu rywalizacji.

Reklama

W rajdzie nie jedzie już Rosjanin Jewgienij Nowikow (Ford Fiesta WRC). Na drugim odcinku utalentowany kierowca z Moskwy wypadł z trasy i kilka razy dachował. Załodze na szczęście nic poważnego się nie stało, ale samochodu nie uda się naprawić i Nowikow nie ma szans, aby w sobotę pojechać w systemie Rally2. Michał Kościuszko, po raz pierwszy startujący Fiestą WRC, jest sklasyfikowany na 8. pozycji.

Kubica wygrał w klasie WRC-2 cztery z ośmiu sobotnich odcinków Rajdu Sardynii. W klasyfikacji generalnej Polak jest 11., a prowadzi lider mistrzostw Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC). Michał Kościuszko, po raz pierwszy startujący Fiestą WRC, jest sklasyfikowany na 7. pozycji.

"Trochę zmieniłem pod siebie ustawienia samochodu i jedzie mi się znacznie lepiej. Na wszystkich czterech oesach wjeżdżaliśmy w pierwszą dziesiątkę. Do mety jeszcze cztery odcinki. Chcielibyśmy utrzymać siódmą pozycję, ale musimy pamiętać, że za plecami mamy bardzo szybko jadącego Elfyna Evansa" - powiedział Kościuszko.

Drugie miejsce stracił Mikko Hirvonen, który wypadł z drogi na początku drugiego odcinka specjalnego i znalazł się rowie. Nowym wiceliderem został Thierry Neuville, który traci do Ogiera 1.15,9.

Po południu zawodnicy mają do przejechania kolejne cztery odcinki specjalne.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy