Reklama

Rajdowy Hyunadi i20 już niemal gotowy

Hyundai to jeden z niewielu producentów, na którym europejski kryzys w branży motoryzacyjnej zdaje się nie robić większego wrażenia. Wyniki sprzedaży są tak dobre, że firma może pozwolić sobie na kosztowne działania marketingowe.

Jednym z nich jest np. stworzenie własnego teamu rajdowego. Przedstawiciele Hyundaia poinformowali właśnie, że zakończono już pierwszy etap testów nowego i20 w wersji WRC.

Kierowcy testowi pokonali autem dystans ponad 550 km. Inżynierowie będą teraz analizować zebrane dane w celu zoptymalizowania działania wszystkich systemów.

Zgodnie z obowiązującymi regulaminami, i20 w wersji WRC napędzany jest turbodoładowanym, benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 l. Samochód pojawić ma się na rajdowych trasach już w przyszłym roku.

Reklama

Dla Hyundaia nie jest to pierwsza przygoda z rajdami na najwyższym poziomie. W latach 2000-2003 zespół wystawiał w rajdowych mistrzostwach świata własny zespół, którego rajdową bronią były Accenty WRC. Wówczas większych sukcesów Koreańczycy nie zanotowali, czy teraz będzie inaczej?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy