Rajd Portugalii. Hyundai najszybszy

Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) wygrał w niedzielę Rajd Portugalii, szóstą rundę mistrzostw świata. Doskonale wypadł Łukasz Pieniążek jadący Skodą Fabią R5, który zajął drugie miejsce w WRC2. W klasyfikacji generalnej Polak był dziewiąty.

Na drugiej pozycji uplasował się Brytyjczyk Elfyn Evans (Ford Fiesta WRC), który do Neuville'a stracił 40 s, a na trzeciej Fin Teemu Suninen (Ford Fiesta WRC) ze stratą 47,3 s.

W klasyfikacji generalnej MŚ Neuville wyszedł na prowadzenie, drugi jest obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier ze stratą 19 pkt.

Pieniążek jadący z pilotem Przemysławem Mazurem osiągnęli życiowy sukces. Powtórzyli osiągnięcie Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka z 2015 roku, którzy w Rajdzie Portugalii także zajęli dziewiątą lokatę.

W WRC2 Pieniążek był drugi, przegrał tylko z fabrycznym kierowcą Skody Szwedem Pontusem Tidemandem.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, to nasz najlepszy wynik w karierze. Dziękuję polskim kibicom za wsparcie" - powiedział Pieniążek na mecie.

Kolejnym startem Polaka w rajdowych mistrzostwach świata będzie występ w Rajdzie Sardynii, który odbędzie się w dniach 7-10 czerwca. W tej imprezie po raz pierwszy w tym sezonie pojedzie trzykrotny rajdowy mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz.