Reklama

Rajd Polski zastąpi słynny Rajd Akropolu

Organizatorzy greckiego Rajdu Akropolu, który na rzecz Rajdu Polski stracił status rundy mistrzostw świata, wystąpili do firmy Eurosport Events o wpisanie imprezy do kalendarza mistrzostw Europy.

Akropol był w kalendarzu mistrzostw globu od 1973 roku. Stracił swój status po tym, gdy władze Światowej Rady Sportu Samochodowego (FIA) pod koniec września na posiedzeniu w Dubrowniku uznały, że organizatorzy nie będą w stanie wywiązać się ze wszystkich zobowiązań finansowych.

"To było dla nas spore zaskoczenie, gdyż już dawno umówiliśmy się z FIA, że nasze zobowiązania będziemy płacili w ratach. Tak robiliśmy w ubiegłych latach. Nie mamy zaległości za lata 2011-2012, a tegoroczne należności zostaną uregulowane, jak tylko otrzymamy wszystkie środki zadeklarowane przez sponsorów" - powiedział dyrektor rajdu Pavlos Athanassoulas.

Reklama

Potwierdził, że prowadzone są rozmowy z organizatorami mistrzostw Europy. "Jestem przekonany, że rajd wejdzie do tego kalendarza" - zaznaczył. Dodał, że sprowadzi do Grecji kilku czołowych kierowców świata.

W sezonie 2014 Rajd Polski będzie siódmą rundą mistrzostw globu. Zostanie rozegrany w dniach 26-29 czerwca na trasach w rejonie Mikołajek. Umowę na jego organizację podpisano na trzy lata.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy