Reklama

Rajd Polski po OS12: pierwsza pętla zakończona

Na trasie 59. Rajdu Polski wciąż obraz rywalizacji nie ulega zmianie. Dominującą postacią jest Janusz Kulig (Ford Focus WRC), który dzięki olbrzymiej przewadze nad rywalami może teraz bawić się autem i uatrakcyjniać widowisko licznie zebranym kibicom.

Drugi czas na dwunastej próbie uzyskał Niemiec, Anthony Warmbold (Ford Focus WRC) i już po raz drugi udało mu się wyprzedzić wszystkie pojazdy grupy N. Na nieznanych trasach młody kierowca może uznać to za swój sukces.

W grupie N zrobiło się bardzo ciekawie po tym, jak na poprzednich dwóch oesach z powodu ukręconej półosi swoją olbrzymią stratę z pierwszego etapu rajdu stracił Zbigniew Gabryś. Na OS12 udało mu się utrzymać już lepsze tempo, jednak Tomasz Czopik traci do niego zaledwie 7,6 s. Walka do samego końca będzie zatem bardzo zacięta.

Reklama

Pierwsza pętla drugiego dnia Rajdu Polski przyniosła spełnienie marzeń Sebastiana Frycza. Utalentowany kierowca ze Szczyrku, jadący przednionapędowym Oplem Corsa Super 1600, nie miał wczoraj szans na walkę z załogami grupy N - na mokrej nawierzchni pojazdy z napędem na cztery koła musiały być szybsze. Dziś od rana nie pada i Frytka może wreszcie pokazać, jakie możliwości drzemią w nim i jego samochodzie. Czasy kręcone przez aktualnego mistrza Polski grupy N robią wrażenie - największe chyba na Niemcu Anthonym Warmboldzie, który jadąc Fordem Focusem WRC musiał na pierwszym dzisiejszym odcinku uznać wyższość młodego Polaka!

Ostatni odcinek pętli, Żdanów-Opolnica okazał się pechowy dla dobrze spisującego się dotąd Michała Sołowowa. Jego Mitsubishi Lancer Evo6 wypadł z drogi. Załoga powróciła na trasę i kontynuowała jazdę, ale strata ponad dwóch minut zepchnęła ich na dalszą pozycję w klasyfikacji rajdu.

Teraz na kierowców czeka przerwa serwisowa, a po niej odcinek specjalny w Kłodzku o 12:08.

Wyniki po OS12 (13.8km) Żdanów->Opolnica: 
 1. KULIG  (Ford)   1:58:48.7
 2. GABRYŚ  (Mitsubishi) +06:14.4
 3. CZOPIK  (Mitsubishi) +06:22.0
 4. BĘBENEK (Mitsubishi) +07:11.5
 5. WARMBOLD (Ford)    +08:01.1
 6. HERBA  (Mitsubishi) +09:18.7
 7. CIEŚLIK (Mitsubishi) +10:35.5
 8. SOŁOWOW (Mitsubishi) +11:12.5
 9. FRYCZ  (Opel)    +12:18.6
10. STEC   (Mitsubishi) +14:26.4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje