Rajd Mikona: Vaclav Pech najszybszy

Vaclav Pech jadący Fordem Focusem WRC wygrał Rajdzie Mikona - eliminację Rajdowych Mistrzostw Słowacji oraz Rajdowych Mistrzostw Europy o współczynniku 2.

Pech swego najgroźniejszego rywala, drugiego w klasyfikacji generalnej, Jana Kopeckyego (Focus WRC), wyprzedził o niewiele ponad 32 sekundy.

Trzeci pretendent do wygranej - Janusz Kulig, musiał się wczoraj wycofać na ostatnim odcinku, z powodu awarii skrzyni biegów.

Dobrze spisała się inna polska załoga Marcin Bełtowski z Robertem Hundlą, która ostatecznie zajęła jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej, pierwsze wśród aut napędzanych na jedną oś i pierwsze w klasie A6.

Magda Cieślik z Kariną Siebielec radziły sobie przeciętnie, spokojnie jadąc do mety. To zaowocowało 24. miejscem w "generalce" i czwartym w klasie N3.

Natomiast Marcel i Katarzyna Kasprzak, jadący Nissanem Micrą, na ostatnim etapie starcili miejsce lidera w swojej klasie. Przygoda na OS18 kosztowały ich ponad osiem minut starty do zwycięzcy - to zepchnęło ich na 34. miejsce i piąte w klasie N1.