Reklama

Rajd Krakowski OS4 - Kuzaj prowadzi, wypadek Lubiaka z Sitkiem

Kierowcy przejechali już cztery odcinki specjalne, które złożyły się na pierwszą pętlę 25. Rajdu Krakowskiego. Teraz czeka ich przerwa serwisowa, a potem kolejne cztery próby drugiej pętli. Ostatni oes przed przerwą padł łupem Janusza Kuliga. Aktualny mistrz Polski za wszelką cenę stara się wyprowadzić swojego Seata Cordobę WRC na pierwszą pozycję. Mamy już pierwsze zdjęcia z Rajdu Krakowskiego. Znajdziesz je tutaj.

Kulig wygrał aż trzy z czterech rozegranych dziś odcinków specjalnych, jednak w klasyfikacji generalnej przegrywa z Leszkiem Kuzajem o 4,2 sekundy. Wszystko za sprawą poprzedniego OS3, na którym Peugeot 206 WRC Kuzaja okazał się zdecydowanie szybszy od rywali.

Bardzo ładnie na ostatniej próbie spisał się "nasz człowiek" na Rajdzie Krakowskim, Damian Gielata, jadący Skodą Octavią WRC w barwach Internet Rally Team. Młody kierowca uzyskał trzeci czas po raz pierwszy wyprzedzając dziś wszystkich kierowców grupy N. Wśród nich najszybciej ostatni oes pokonał Paweł Dytko, przed Sebastianem Fryczem i Zbigniewem Gabrysiem.

Reklama

Po przejechaniu czołówki na trasie czwartej próby doszło do poważnego wypadku. Załoga Maciej Lubiak/Bartłomiej Sitek, jadąca Renault Clio Sport straciła panowanie nad pojazdem, auto wyskoczyło na hopie i nie trafiło na znajdujący się za nią mostek. Samochód spadł do koryta rzeki. Na miejscu pojawiła się karetka i samochód ratowniczy, który rozcina rozbite Clio. Są problemy z wydobyciem pilota z pogiętego auta. Odcinek został przerwany.

Pogoda w okolicach Krakowa wciąż zmienna, to wychodzi słońce, to się chmurzy, jednak deszcz nie pada. Kolejny odcinek specjalny rozpocznie się o 11.53.

OS4 (14.1km) - Grzechynia->Stryszawa:
1. Kuzaj   Peugeot  A8 23:07.8
2. Kulig   Seat    A8 +00:04.2
3. Dytko   Mitsubishi N4 +00:55.2
4. Gielata  Skoda   A8 +01:03.7
5. Frycz   Mitsubishi N4 +01:10.3
6. Gabryś   Mitsubishi N4 +01:11.2
7. Bębenek  Mitsubishi N4 +01:26.2
8. Czopik   Mitsubishi N4 +01:37.1
9. Sołowow  Mitsubishi N4 +02:03.8
10. Biernacki Mitsubishi N4 +02:31.9
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kulig | wrc | Za wszelką cenę | rajd | rajd krakowski | wypadek | kuzaj | mitsubishi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy