Reklama

Rajd Cypru po dniu II: Colin prowadzi, Solberg wciąż goni

Kierowcy pokonali już ostatni odcinek specjalny drugiego etapu Rajdu Cypru. Wprawdzie harmonogram przewidywał rozegranie dziś jeszcze jednej próby, jednak obfite opady deszczu bardzo niekorzystnie wpłynęły na stan szutrowych nawierzchni i organizatorzy postanowili odwołać OS14.

Po drugim dniu rajdu prowadzi zatem Colin McRae, który powiększył nieco swoją przewagę nad Marcusem Gronholmem do 26,2 sek. Trzeci jest Tommi Makinen, który jednak na końcowych próbach stracił sporo czasu i jutro będzie musiał się mocno bronić przed atakami Richarda Burnsa i Harriego Rovanpery, którzy są już bardzo blisko "big maka".

Ostatni, jedenastokilometrowy oes nie mógł wprowadzić większych zmian w klasyfikacji, ale nie znaczy to, że nie mógł zebrać kolejnego pechowego żniwa. Pierwszym pokrzywdzonym był fiński kierowca Skody - Toni Gardemeister, który borykał się z problemami technicznymi i stracił niemal siedem minut. Tym samym przestał praktycznie liczyć się w walce o przyzwoite miejsce.

Reklama

W ciągle padającym deszczu po raz kolejny niesamowitego wyczynu dokonał Petter Solberg, który w wielkim stylu odrabia wczorajszą stratę. Jadący Subaru Imprezą WRC Norweg robi to na tyle skutecznie, że do trzeciej pozycji zajmowanej po drugim dniu przez zespołowego kolegę - Tommiego Makinena dzieli go już niecała minuta. Wszystko wydaje się więc jeszcze możliwe.

Tomasz Kuchar i Maciej Szeczepaniak kontynuują rozważną jazdę i w swoim pierwszym starcie na Cyprze zajmują po dwóch etapach niezłą pietnastą pozycję.

Jutro do przejechania pozostanie sześć odcinków specjalnych o łącznej długości niemal osiemdziesięciu dwóch kilometrów. Wydaje się więc, że zawodnicy mają jeszcze wystarczająco dużo dystansu, aby wiele mogło się zmienić. Oczywiście pod warunkiem, że pogoda nie zmusi organizatorów do rezygnacji z rozgrywania kolejnych oesów.

Wyniki po drugim etapie Rajdu Cypru (OS13):
 1. MCRAE   Ford   3:08:50.5
 2. GRONHOLM Peugeot  +00:26.2
 3. MAKINEN  Subaru   +01:44.8
 4. BURNS   Peugeot  +01:55.1
 5. ROVANPERA Peugeot  +02:04.9
 6. MARTIN  Ford    +02:13.4
 7. ERIKSSON Skoda   +02:36.9
 8. SOLBERG  Subaru   +02:40.6
 9. SCHWARZ  Hyundai  +02:45.5
10. STOHL   Ford    +05:55.5
11. TUOHINO  Ford    +06:04.8
12. SAINZ   Ford    +07:12.3
13. PANIZZI  Peugeot  +08:21.4
14. DELECOUR Mitsubishi +11:34.3
15. KUCHAR  Hyundai  +14:38.8
autoklub.pl
Dowiedz się więcej na temat: opady | peugeot | ford | rajd | rajd cypru

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje