Rafał Sonik rezygnuje z Dakaru 2021

​Rafał Sonik nie weźmie udziału w nadchodzącej edycji Rajdu Dakar. Utytułowany zawodnik poinformował o tym w jednym z serwisów społecznościowych.

Przyczyną wycofania się z imprezy są obawy związane z pandemią koronowirusa i związane z tym ryzyko nie tylko dla zdrowia, ale również dla wyniku sportowego oraz kwestii finansowych.

"Zgodnie z protokołami bezpieczeństwa, jeśli którykolwiek z członków zespołu będzie mieć pozytywny wynik testu na covid-19, cały team będzie zdyskwalifikowany. W obecnych warunkach gospodarczych byłaby to po prostu nieodpowiedzialna decyzja. Sport musi zejść na drugi plan, kiedy na szali jest zdrowie i dobro bliskich, członków teamu, czy pracowników." - napisał Rafał Sonik, dodając, że decyzja o wycofaniu została podjęta po "miesiącach analiz", a serce, które ciągnęło go na Dakar, kłóciło się z rozsądkiem. 

Reklama

Rafał Sonik startował w Rajdzie Dakar jedenastokrotnie. Największy sukces uzyskał w w 2015 roku, gdy zwyciężył w klasyfikacji quadów. W 2014 roku był drugi, a trzykrotnie kończył zawody na najniższym stopniu podium.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama