Reklama

Nowy gracz w WRC?

Volkswagen poważnie rozważa wystawienie fabrycznego zespołu w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC).

Takie nieoficjalne informacje płyną z niemieckiego koncernu.

Obecnie Volkswagen nie jest zbyt zaangażowany w sporty motorowe. Aktywność niemieckiego koncernu na tym polu ogranicza się do Rajdu Dakar, w którym startują touaregi oraz 24-godzinnego wyścigu na torze Nurburgring, w którym wystartowały scirocco GT24.

Pojawienie się Volkswagena w WRC byłoby dobrą wiadomością dla tego serialu, w którym po wycofaniu Peugeota, Skody i Mitsubishi pozostały tylko Ford, Subaru i Citroen. W tym roku stawka zespołów poszerzona została jeszcze o Suzuki, które wystawia model SX4.

Reklama

Czy WRC wróci jeszcze do czasów świetności? Niewykluczone, bowiem sygnały o chęci rywalizacji w tej klasie dają również Fiat i Renault.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen | wrc

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy