Niepewny start Kuliga i Barana na Maderze

Pod dużym znakiem zapytania stoi najbliższy start załogi: Janusz Kulig i Jarosław Baran, Mobil1 Brok Goodyear Team Poland, w zbliżającej się w VII tegorocznej eliminacji samochodowych rajdowych Mistrzostw Europy o współczynniku 20, Rajdzie Madery, który zostanie rozegrany w dniach 2-4 sierpnia.

Przypomnijmy po sześciu eliminacjach załoga Kulig/Baran plasuje się na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej ME z dorobkiem 520 pkt.

Janusz Kulig podkreśla, że start w tej imprezie planowany był od dawna. - Nie jesteśmy jednak pewni czy nasz udział w Rajdzie Portugalii dojdzie do skutku. Nasz nowy Ford Focus WRC w specyfikacji 2001, którym mieliśmy jeździć do końca sezonu, został mocno rozbity podczas niedawno rozegranego rajdu w Estonii. Ponieważ wiele podzespołów należało sprawdzić lub wymienić, może nie starczyć czasu aby przeprowadzić skuteczną naprawę.

Reklama

Kulig podkreśla, że zespołowi tym bardziej zależy na dobrze przygotowanym i szybkim aucie, ponieważ występ na Maderze będzie szczególnie trudny. Na starcie zgłoszonych jest łącznie 13 aut WRC. Rajd ten słynie z trudnej konfiguracji trasy, a dodatkowo miejscowi kierowcy tacy jak Rui Madeira, jeżdżący Fordem Focusem WRC, Fernando Peres - Hyundai Accent WRC, oraz Miguel Campos - Peugeot 206 WRC na własnym terenie mają opinię wyjątkowo groźnych. Nie można również zapominać o dobrze znanym w Polsce Duńczyku Henriku Lundgardzie, który pojedzie Subaru Imprezą WRC i Włochu Renato Travaglii - Peugot 206 WRC, który w klasyfikacji generalnej tegorocznych RSME plasuje się za Januszem Kuligiem na drugim miejscu z 350 punktami.

- W ciągu najbliższych godzin i dni zostanie podjęta decyzja czy pojedziemy na Maderę. Być może uda się wykorzystać naszego starego Forda Focusa WRC w specyfikacji 1999. Przyznaję nie jest to dla nas rozwiązanie optymalne, ale bardzo nam zależy aby wystartować w Portugalii. Jeśli się więc uda wystartujemy tam - dodaje Kulig.

W sezonie 2002 do rozegrania pozostały jeszcze 4 rajdy zaliczane do klasyfikacji RSME, o współczynniku trudności 20:

2-4 sierpnia - RALLYE VIHNO DA MADEIRA (Portugalia)

31 sierpnia-1 września - ELPA RALLY (Grecja)

13-15 września - BARUM RALLY (Czechy)

25-27 października - RALLYE ANTIBES - RALLYE D'AZUR (Francja)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: starty | Milan Baranyk | janusz kulig | kulig | wrc | start

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy