Reklama

Najlepsi kierowcy świata w przyszłym roku w Polsce?

Rajd Polski ma duże szanse ponownie znaleźć się w kalendarzu mistrzostw świata WRC.

Już w przyszłym sezonie w tym cyklu ma pojawić się nowa runda i według dyrektora FIA, impreza z okolic Mikołajek jest jednym z kandydatów.

Reklama

- Nie chcemy mieć w kalendarzu rajdów z gwiazdką, które nie są ostatecznie potwierdzone. Dlatego zdecydowaliśmy się na przełożenie wydania komunikatu w sprawie przyszłorocznego kalendarza. Chcemy ułożyć program mistrzostw świata tak, by znalazła się w nim jedna nowa runda. Rajd Polski ma na to szanse - powiedział Jarmo Mahonen z FIA portalowi "Autosport".

Nie wiadomo jednak czy kalendarz zostanie rozszerzony do 13 rajdów, czy liczba imprez się nie zmieni. Oprócz Rajdu Polski kandydatami do WRC są m.in. Brazylia czy Chiny, ale według nieoficjalnych informacji to nasza rodzima impreza ma największe szanse, by ponownie gościć na mazurskich trasach rajdową śmietankę.

Poprzednio polscy kibice mogli oglądać kierowców z mistrzostw świata w 2009 roku. Impreza była bardzo chwalona przez światowe władze. Zapowiadano rychły powrót "polskiego" do kalendarza, jednak dopiero teraz wydaje się, że szanse są naprawdę duże.

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje