Reklama

Most 2016. Lacko i Smith podzielili się zwycięstwami

Bohater miejscowych kibiców, Adam Lacko (Freightliner), zwyciężył w pierwszym wyścigu szóstej rundy Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych na torze w Moście (Czechy). Czech Startował do biegu z pierwszej linii i brawurowym manewrem wyprzedził lidera mistrzowskieju tabeli Niemca Jochena Hahna. W drugim dzisiejszym biegu triumfował Brytyjczyk Ryan Smith (MAN).

Reklama

We wczorajszych treningach brylował Jochen Hahn. Niemiec okazał się najlepszy w obydwu piątkowych sesjach. Także w dzisiejszej czasówce lider tegorocznych Mistrzostw Europy nie dał szans rywalom i pewnie sięgnął po Pole Position. Za kierowcą MANa z numerem 3 znalazł się Adam Lacko, bożyszcze czeskich kibiców. W drugiej linii stanęli Renbe Reinert (MAN) oraz Węgier Norbert Kiss (Mercedes).

Reklama

Hahn po znakomitym starcie utrzymał pozycję, ale Lacko podróżował tuż za tylnym zderzakiem kierowcy Freightlinera. Doświadczony Niemiec skutecznie bronił się przed atakami czeskiego zawodnika, aż do ostatniego okrążenia. Kiedy prowadząca dwójka zbliżała się do mety, Hahn popełnił błąd na hamowaniu. To wystarczyło, by Czech zrównał się z prowadzącym kierowcą, a na linii mety był szybszy od Niemca dosłownie o grubość lakieru na przednim zderzaku. Różnica 0,076 sekundy to “najciaśniejszy" finisz w historii Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych.

Na trzecim stopniu podium stanęła kobieta, Stephanie Halm (MAN), a czwarty finiszował Francuz Anthony Janiec (MAN).

Do drugiego dzisiejszego wyścigu zawodnicy startowali w odwróconej kolejności (8 kierowców), stąd na pole position stanął Sasha Lenz (MAN). Rodak Hahna nie zdołał jednak utrzymać pozycji, kończąc drugą gonitwę na przedostatnim miejscu. Po niezwykle zaciętej walce zwycięstwo przypadło Brytyjczykowi za kierownicą MANa. Ryan Smith wyprzedził Rene Reinerta (MAN), a trzecie miejsce ponownie wywalczyła Niemka Stephanie Halm.

Tuż za podium popołudniowy wyścig zakończył Adam Lacko, a piąty był Jochen Hahn, który utrzymał prowadzenie w Mistrzostwach Europy w połowie szóstej rundy.

Na niedzielę zaplanowano kolejne dwa wyścigi, jednak wcześniej odbędą się kwalifikacje. W walce o Super Pole faworytami są Hahn i Lacko.

Marek Wicher

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje