Reklama

Kościuszko i Baran przed Rajdem Nikon

Michał Kościuszko i Jarosław Baran reprezentujący barwy zespołu Suzuki Chłopskie Jadło zakończyli zapoznanie z trasą tegorocznego Rajdu Nikon, który rozegra się w okolicach Wałbrzycha w najbliższy weekend 22-24 lipca br. Do pokonania zawodnicy będą mieli 18 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 214 km.

Rywalizacja na Dolnym Śląsku rozpocznie się w sobotę 23 lipca odcinkami, które po raz pierwszy zostały włączone do tras rajdowych. "Są to bardzo szybkie i nierówne odcinki, z którymi wszyscy zmierzymy się po raz pierwszy. Nawierzchnia w wielu miejscach jest zdradliwa i wymaga stałej koncentracji niemniej jednak szybkie partie zakrętów będą bardzo ciekawe dla naszych kibiców." - skomentował Michał Kościuszko po pierwszym dniu zapoznania się z trasą. "Po dwóch eliminacjach zajmujemy pierwsze miejsce w klasyfikacji S1600 i chciałbym abyśmy na tym rajdzie mogli nie tylko utrzymać naszą przewagę ale także ja powiększyć" - powiedział Michał "Junior" Kościuszko

Reklama

Drugi etap rozegra się na znanych już trasach z ubiegłorocznego Rajdu Nikon. "W niedzielę wystartujemy na trasach, które jechaliśmy przynajmniej częściowo w ubiegłym roku niemniej jednak zmienna pogoda może doprowadzić do wielu nieprzewidywalnych sytuacji. - powiedział Jarek Baran. "Odcinek Włodowice- Świerki, który był jednym z flagowych odcinków Rajdu Polski w latach 90tych będzie zupełnie nowym doświadczeniem dla młodych zawodników i ciekawym urozmaiceniem dla kibiców, którzy bardzo dobrze znają trasy wokół Wałbrzycha i Świdnicy." - dodał Jarek.

Również mieszkańcy Wałbrzycha i okolicznych miejscowości, którzy nie kibicują na trasach rajdowych będą mogli zobaczyć zawodników w starcie honorowym, który odbędzie się w piątek 22 lipca br. na rynku w Wałbrzychu. Załoga Michał Kościuszko Jarek Baran wystartują samochodem Suzuki Ignis z numerem 10.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: suzuki | jarek | michał kościuszko | Milan Baranyk | Kościuszko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje