Reklama

Kolejne zwycięstwo Basza

Druga runda Lamborghini Super Trofeo Europe na torze Silverstone przebiega dokładnie po myśli Karola Basza. Po mocnych kwalifikacjach Polak i jego zmiennik Vito Postiglione, przedzierali się przez stawkę, aby sięgnąć po drugie zwycięstwo w tym sezonie!

Załoga zespołu Imperiale Racing rozpoczęła sobotę od sesji kwalifikacyjnej. Podczas pierwszego segmentu Postiglione przejechał jedno okrążenie brytyjskiego obiektu z czasem 1:59,618s, co dał mu czwarte pole startowe do pierwszego wyścigu.

Reklama

Kiedy Basz przejął samochód udało mu się odnotować. bardzo podobny wynik, który również zapewnił im czwarte miejsce w swojej części czasówki.

Po starcie pierwszego wyścigu Postiglione utrzymał czwarte miejsce po pierwszym zakręcie. Na kolejnych okrążeniach Włoch, co prawda nie zdołał zyskać ani jednej pozycji, jednak cały czas pozostawał w bezpośrednim kontakcie z rywalami. To przyniosło porządany podczas pit stopu, gdyż zjazd w idealnym momencie oraz perfekcyjna zmiana kierowców sprawiła, że Lamborghini z numerem 44 powróciło na tor na drugie pozycji. 

Karol w trakcie swojej zmiany bardzo szybko dogonił lidera i przejął prowadzenie. Dowiezienie zwycięstwo do mety, było już praktycznie formalnością, nawet pomimo tego, że dublowani zawodnicy nie reagowali na niebieskie flagi i nie pozwalali Polakowi na łatwe ominięcie siebie. Ostatecznie jednak, drugie zwycięstwo polsko-włoskiej załogi stało się faktem!

Transmisje z niedzielnego wyścigu, który odbędzie się o godzinie 12:30 czasu polskiego, będzie można śledzić na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse.

"Wyścig był fantastyczny. Samochód był wprost idealnie ustawiony i mogliśmy cisnąć przez cały dystans. Vito utrzymał pozycję i cały czas pozostał w kontakcie z naszymi rywalami, a ja później byłem w stanie wyjechać na drugim miejscu i objąć prowadzenie. Ogromne podziękowania należą się naszemu inżynierowi, który idealnie wyczuł moment zmiany, dzięki czemu zyskaliśmy dwa miejsca. Jestem niesamowicie zadowolony i mam nadzieję, że jutro zrealizujemy dokładnie tem sam scenariusz. Dziękuje za wsparcie wszystkim fanom oraz mojemu głównemu sponsorowi jakim jest firma Olimp. Nieocenioną pomocą służyły nam również firmy Genpharma, Eneos i Cronic, właściciel sklepu RallyShop.pl oraz ekipa Triton Racing, a także nasz patron medialny, portal Interia.pl" - powiedział Karol Basz po kolejnym zwycięstwie w Lamborghini Super Trofeo Europe. 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy