Reklama

Jan Kopecky rajdowym mistrzem Europy

Czech Jan Kopecky (Skoda Fabia S2000) zdobył w sezonie 2013 tytuł rajdowego mistrza Europy - oficjalnie potwierdziła we wtorek Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA).

W niedzielę w Mikołajkach, po zakończeniu 70. Rajdu Polski, dziewiątej rundy mistrzostw Europy, gdzie Czech uplasował się na trzeciej pozycji, sprawa nie była wyjaśniona. Do końca nie było bowiem wiadomo, ile można jeszcze maksymalnie zdobyć punktów w rajdach zaliczanych do klasyfikacji ME.

FIA zdecydowała, że na początku listopada w ostatniej rundzie ME - szwajcarskim Rally du Valais, podczas ostatniego etapu, który nie ma 30 km długości, punkty bonusowe nie będą przyznawane.

Aktualnie drugiego w klasyfikacji, trzykrotnego mistrza Polski Francuza Bryana Bouffiera (Peugeot 207 S2000), dzieli od kierowcy Skody Motorsport 119 pkt. Do zdobycia jest już jednak tylko 117 pkt, zatem przewaga Kopecky'ego gwarantuje mu tytuł na trzy rundy przed końcem mistrzostw Europy.

Reklama

W następnej 10. rundzie ME - Rajdzie Chorwacji (27-29 września) start potwierdził Kopecky, Bouffier nie zgromadził budżetu i nie pojedzie.

PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy