Reklama

Argentyna po OS11: Kłopoty Gronholma!

Początek drugiego etapu Rajdu Argentyny nie był udany dla lidera, Marcusa Gronholma który stracił całą swoją przewagę wypracowaną na ostatnich próbach wczorajszego etapu. Fin miał problemy z hydrauliką i w efekcie tego jego ogromna przewaga nad Tommim Makinenem stopniała do zaledwie 17 sekund.

Na szczęście potem załogi zjechały do serwisu i mechanicy Peugeota dokonali koniecznych napraw. Na trzeciej pozycji jest Richard Burns, który traci do Gronholma 38 sekund. Czwarty jest nadal Petter Solberg, a piąty Carlos Sainz. Na szóstą pozycję przesunął się Colin McRae, ale jego strata do poprzedzającego go Hiszpana wynosi aż blisko dwie minuty.

Kolejne pozycje zajmują Markko Martin, Toni Gardemeister, Gilles Panizzi i Kenneth Eriksson. Estończyka i Fina dzieli zaledwie 0,3 s. Natomiast Panizzi po zjechaniu z odcinka znów miał kłopoty z silnikiem, a właściwie z pompą wodną i nie wiadomo czy dotrze do serwisu.

Reklama

Z rajdu musiał się wycofać Freddy Loix, który tak rewelacyjnie radził sobie pod koniec wczorajszego etapu. Podobne problemy spotkały Harriego Rovanperę i on także musiał zrezygnować z dalszej jazdy. Czyżby niezawodne Peugeoty zaczęły się psuć? Po strefie serwisowej załogi czeka pięć odcinków specjalnych, a dopiero potem kolejna strefa.

Marcus Gronholm: - Samochód nienajlepiej się prowadził. Teraz w serwisie wymienialiśmy prawie wszystko. Teraz auto powinno się już prowadzić normalnie.

Tommi Makinen: - Ponownie możemy się włączyć do walki o zwycięstwo. Teraz ostro zaatakujemy. Marcus ma wciąż przewagę, ale my nie zamierzamy kończyć rajdu na drugim miejscu.

Richard Burns: - Żadnych kłopotów z autem. Do Marcusa tracimy 40 sekund i nawet teraz ciężko będzie go dogonić.

Petter Solberg: - Pierwszy odcinek poszedł nam dobrze, drugi trochę gorzej. Złapaliśmy kapcia. Poza tym samochód jedzie dobrze.

Colin McRae: - Żadnych kłopotów,ale wciąż czasy nie są najlepsze. Jesteśmy przynajmniej w punktach.

Wyniki po OS11 (26.97km) San Marcos Sierra:  
 1. Gronholm   (Peugeot)  2:03:31.2
 2. Makinen   (Subaru)   +00:17.2
 3. Burns    (Peugeot)  +00:39.0
 4. Solberg   (Subaru)   +01:06.7
 5. Sainz    (Ford)    +01:29.7
 6. McRae    (Ford)    +03:07.4
 7. Martin    (Ford)    +03:31.6
 8. Gardemeister (Skoda)   +03:31.9
 9. Panizzi   (Peugeot)  +04:15.6
10. Eriksson   (Skoda)   +04:29.3
11. McRae    (Mitsubishi) +07:54.9
12. Kankkunen  (Hyundai)  +08:08.5

autoklub.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kłopot | problemy | ford | peugeot | Argentyna | kłopoty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy