Reklama

Prawo jazdy: wielki skandal wokół nowych egzaminów

Tadeusz Jarmuziewicz i jego podwładni podjęli wiele wątpliwych decyzji przy tworzeniu systemu nowych egzaminów na prawa jazdy. To główny wniosek wewnętrznej kontroli przeprowadzonej przez ministerstwo transportu w Instytucie Transportu Samochodowego.

Do tych nieoficjalnych informacji dotarła dziennikarka RMF FM Agnieszka Burzyńska.

Reklama

Działalność urzędników resortu transportu doprowadziła pół roku temu do skandalicznego zamieszania. Jak się okazało, Tadeusz Jarmuziewicz zatwierdził oprogramowanie jednego z wykonawców projektu na podstawie przepisów, które dokładnie w tym dniu, kiedy minister podejmował decyzję, przestały obowiązywać.

W dokumencie, do którego dotarła dziennikarka RMF FM, stwierdzono, że wątpliwe jest również tworzenie systemu pod dyktando firm. Kontrolerzy podejrzewają, że pracownicy ministerstwa zostali poddani lobbingowi.

Wyniki wewnętrznego audytu wskazują także, że niektórzy urzędnicy resortu faworyzowali jednego z wykonawców. Podczas prac niepotrzebnie podzielono obowiązki pomiędzy dwa podmioty tak, aby jeden przygotował bazę pytań, a drugi zajął się organizacją egzaminów, co doprowadziło do kompletnego chaosu.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jarmuziewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje