Reklama

Prawo jazdy nie dla bezrobotnych

Bezrobotni nie będą mogli zrobić prawa jazdy w ramach szkolenia z urzędu pracy.

Bezrobotni nie będą mogli zrobić prawa jazdy w ramach szkolenia z urzędu pracy.

Reporter RMF FM Krzysztof Kot odkrył sprzeczność w przepisach. Od drugiego lutego zacznie obowiązywać znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu bezrobociu. Przewiduje ona, że bezrobotny ma się szkolić 30 godzin tygodniowo.

Jednak na tak intensywny kurs nie zezwala inna ustawa : prawo o ruchu drogowym. - Szkoły nauki jazdy nie mogą szkolić więcej niż przewiduje ustawa, bo narażają się na konsekwencje. Jak byśmy się nie starali, to wychodzi nam maksymalnie 21 godzin tygodniowo. Zważywszy na to, że bezrobotny jeździłby siedem dni w tygodniu - mówi naszemu reporterowi Maciej Kulka, właściciel ośrodka szkolenia kierowców:

Reklama

Z kolei urząd pracy, trzymając się nowelizacji, fizycznie na szkolenie nie będzie mógł skierować. Potrzebny jest więc ruch ministerstwa, które obydwie ustawy pogodzi. Na razie problemu o tyle nie będzie, że urząd pracy w Lublinie nie wie jeszcze ile będzie miał pieniędzy na szkolenie kierowców. Oby tylko interpretacja pojawiła się szybciej niż środki, bo w przeciwnym razie nie będzie można z nich skorzystać.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Prawo o ruchu drogowym | szkolenia | prawo jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy