Reklama

Błędne pytania w egzaminie na prawo jazdy. Celowa zamiana odpowiedzi?

Skąd się wzięły błędne pytania w egzaminie na prawo jazdy? Być może doszło do celowej zamiany właściwych odpowiedzi.

Jak ustalili reporterzy RMF FM, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w sprawie błędnych pytań na egzaminie na prawo jazdy złożył zawiadomienie do prokuratury.

W związku z tą sprawą w resorcie infrastruktury doszło do kolejnych dwóch dymisji. Pracę stracił szef komisji weryfikacyjnej przy resorcie, która ocenia i zatwierdza pytania egzaminacyjne, oraz jeden z jej członków. To osoby, które od kilku lat decydują o wszystkim, co dzieje się w procesie egzaminów na prawo jazdy. 

Wewnętrzna kontrola w ministerstwie wykazała, że wprowadzenie nieprawidłowych pytań do bazy zadań egzaminacyjnych, to nie był błąd, czy niedopatrzenie, ale mogło dojść do celowego działania.

Reklama

Kilka dni temu ujawniliśmy, że Ministerstwo Infrastruktury wprowadziło w weekend do bazy egzaminacyjnej 41 nowych pytań. Co najmniej 9 z nich było wadliwych. Zawierały niewłaściwie przypisane odpowiedzi.

Przez to co najmniej 25 osób nie zdało w poniedziałek egzaminu, bo źle odpowiedziały na wadliwe pytania i to miało bezpośredni wpływ na wynik ich testu. 200 osób wylosowało błędne pytania na testach, ale mimo tych pytań zaliczyło egzamin.

Wcześniej w resorcie ministra Adamczyka pracę stracił, jak mówili eksperci, nieusuwalny do tej pory, szef departamentu transportu drogowego. 

Pytania z wadliwymi odpowiedziami na egzaminie na prawo jazdy:

Mariusz Piekarski

***

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: egzamin na prawo jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy