Reklama

Zwycięstwo z przewagą 1,7 sekundy. "Uwielbiam takie akcje"

Trzykrotny mistrz kraju Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza R4), z pilotem Jarosławem Baranem, wygrali Rajd Świdnicki-Krauze, pierwszą w sezonie 2013 rundę mistrzostw Polski.

To czwarte zwycięstwo tej załogi na trasie w Górach Sowich. Obrońca tytułu był najszybszy na siedmiu z 14 odcinków specjalnych.

Reklama

Drugie miejsce ze stratą 1,5 s zajął Wojciech Chuchała (Subaru Impreza R4). Szansę na zwycięstwo stracił na ostatnim OS-ie, który wygrał Kajetanowicz z przewagą 1,7 s i awansował na pierwsze miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) - strata 2.05,9.

"Uwielbiam takie akcje, gdy trzeba jechać pod dużą presją, gdy dużo się dzieje. Dzięki dla rywali za walkę na +żyletki+. Prawdopodobnie, gdybyśmy dziś rano nie wypadli z drogi jadąc na piątym biegu i nie wylądowali w zaspie, sytuacja byłaby bardziej komfortowa. A tak przez cały dzień odrabialiśmy straty. Tylko 0,2 s między nami przed ostatnim odcinkiem, to powoduje, że rajdy są tak emocjonujące" - powiedział Kajetanowicz na mecie.

Rajd był odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, na nawierzchniach odcinków specjalnych było dużo błota i piachu, a w wyższych partiach - topniejącego śniegu. Było bardzo ślisko, kto nie trafił z doborem opon, miał problemy z utrzymaniem samochodu na drodze.

"To była świetna impreza, naszym celem na niedzielę było dojechanie do mety. Naprawdę nie spodziewaliśmy się, że uda nam się jechać tak szybkim tempem i wygrać tyle OS-ów. Oczywiście w kolejnych rajdach będziemy starali się być jeszcze szybsi, bo wiemy, że to jest możliwe. Nasze Subaru Impreza to niesamowita maszyna, którą można walczyć o najwyższe cele" - ocenił Chuchała.

Kajetanowicz zdobył 42 pkt i został pierwszym liderem rajdowych samochodowych mistrzostw Polski.

Wyniki Rajdu Świdnickiego-Krauze:

1. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza R4) 1:41.48,9
2. Wojciech Chuchała (Subaru Impreza R4)  strata 1,5 s
3. Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000)      2.05,9
4. Maciej Rzeźnik (Peugeot 207 S2000)     2.59,3
5. Maciej Oleksowicz (Ford Fiesta S2000)    3.38,4
6. Łukasz Habaj (Mitsubishi Lancer Evo IX)   3.40,1 (1. m. w grupie N) 
PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje