Reklama

Znowu ten Bouffier

Trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) wygrał rozegrany w piątek na stadionie żużlowym GKS w Gdańsku prolog 6. Rajdu Lotos, drugiej eliminacji mistrzostw Polski. Odcinek specjalny miał długość 1,4 km.

Trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000)  wygrał rozegrany w piątek na stadionie żużlowym GKS w Gdańsku prolog 6. Rajdu Lotos,  drugiej eliminacji mistrzostw Polski. Odcinek specjalny miał długość 1,4 km.

Drugi czas zanotował Sebastian Frycz (Mitsubishi Lancer) - strata 1,2 s, a trzeci Maciej Rzeźnik (Skoda Fabia S2000) - 1,3 s.

Wicemistrz Europy Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) był piąty - strata 1,7 s, na siódmej pozycji po prologu jest lider rajdowych MP w pierwszej eliminacji (Rajdzie Elmot) Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S 2000) - strata 1,7 s.

Do walki o tytuł wrócił Bryan Bouffier, który nie startował w kwietniu w Rajdzie Elmot. Dwa pierwsze tytuły mistrza Polski wywalczył w sezonach 2007 i 2008 jeżdżąc Peugeotem 207 S2000.

W ubiegłym roku Peugeot Polska nie podpisał z nim kontraktu. Francuz występował w barwach prywatnego zespołu rajdowego, który był w stanie zapewnić mu tylko N-grupowego Lancera, samochód ustępujący technicznie nowszej konstrukcji S2000. Mimo to, po raz trzeci z rzędu został mistrzem Polski.

Reklama

W tym roku Bouffier nie podpisał kontraktu z żadnym polskim zespołem. Aktualnie startuje w mistrzostwach swojego kraju w teamie, którego współwłaścicielem jest sześciokrotny mistrz świata Sebastien Loeb.

Leszek Kuzaj (Skoda fabia S2000) wywalczył w prologu 4 czas. Kilka godzin wcześniej podczas shakedownu przydarzy mu sie wypadek. Fabia uderzyła prawą stroną w drzewo. Urwało się prawe tylne koło wraz z amortyzatorem. Samochód zdołano jednak naprawić.

W sobotę i niedzielę w programie są po trzy powtarzane oesy. Najdłuższy - Sianowska Huta ma 14,9 km długości. Na mecie w Gdańsku (ul. Długi Targ) pierwsza załoga pojawi się w niedzielę po godzinie 16.00.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | francuz | peugeot | Peugeot 207 | bryan bouffier | bouffier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy