Reklama

Zamienił toyotę na dacię!

Dacia weźmie udział w nadchodzącej edycji najsłynniejszych wyścigów lodowych - Trophee Andros.

Rumuńska marka wystawi do rywalizacji model... duster, za którego kierownicą usiądzie sam Alain Prost!

Dacia duster to nowy model, który do sprzedaży wejdzie dopiero w przyszłym roku. Wcześniej ujrzymy go w rywalizacji na torach lodowych.

Do wyścigów auto zostało przygotowane przez Renault Sport Technologies. Samochód otrzymał nadwozie z włókna węglowego, a jego źródłem napędu jest silnik V6 o mocy 350 KM (przy 7500 obr/min) i momencie 360 Nm (przy 5500 obr/min). Napęd za pośrednictwem sześciobiegowej, sekwencyjnej skrzyni biegów jest przekazywany oczywiście na wszystkie koła. Silnik umieszczono nie pod maską, ale centralnie, co zapewnia doskonały rozkład mas.

Reklama

Cały pojazd waży zaledwie 950 kg, czyli minimum dopuszczone przez regulamin.

Samochód wyposażono również w dyferencjał o ograniczonym poślizgu oraz układ czterech skrętnych kół. Są to elementy niezbędne do rywalizacji na lodowych torach.

Wyścigową dacię duster poprowadzi Alain Prost. Ten czterokrotny mistrz świata Formuły 1 od sześciu lat startuje W Trophee Andros reprezentując barwy Toyoty. Francuz trzyma wysoki poziom - zawsze w klasyfikacji końcowej plasował się na podium, a w sezonach 2006/07 i 2007/08 był bezkonkurencyjny. Czy Prost powtórzy te sukcesy za kierownicą dacii?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dana | danie | Dacia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy