Uważaj na drodze

Dziś w większości szkół w Polsce zakończył się rok szkolny i już niebawem wszyscy wyjadą na wakacje. Okres urlopowych podróży jest szczególnie niebezpieczny na naszych drogach. Apelujemy zatem do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, aby zapobiec sytuacjom, jak choćby ta, której świadkiem był dzisiaj reporter INTERIA.PL. Zdjęcia najlepiej obrazują jak skończyć się może nieroztropna, często brawurowa jazda.

Zdarzenie, którego świadkiem był reporter INTERIA.PL miało miejsce dziś o godzinie 15.12 na słynnej "gierkówce" z Katowic do Warszawy. Na wysokości Tomaszowa Mazowieckiego doszło do poważnego wypadku. Rozpędzony Fiat Brava wpadł na zawracającą przed nim ciężarówkę. Prawdopodobnie obaj kierowcy nie zachowali właściwej ostrożności. Brava jechała za szybko, natomiast kierowca ciężarówki zawracał z prawego pasa. W efekcie tego fiat wjechał w tył zawracającej ciężarówki.

Jak widać na zdjęciu połowa samochodu została skasowana. Kierowca Fiata został ranny. Poduszka powietrzna uratowała mu życie. Lekarze, którzy przybyli na miejsce wypadku podejrzewają, że mężczyzna może mieć obrażenia wewnętrzne. Całą historię opisujemy po to, by przestrzec wszystkich przed lekkomyślną jazdą, która może skończyć się tragicznie nie tylko dla nas, ale i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy - wakacje to czas odpoczynku, a nie śmierci...

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: brawurowa jazda | wakacje | reporter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy