Reklama

Szukamy 25-letnich aut

Pamiętacie historię pani Dagmary i jej wiekowego mercedesa 190? Przypomnijmy, bo Mercedes Polska ma nową inicjatywę, o której dowiesz się poniżej...

W październiku na naszych łamach pojawił się tekst "15 lat na jednym oleju. I wciąż jeździ!". Jego bohaterka - pani Dagmara - 25 lat temu kupiła w Polsce nowego mercedesa W201. Nie było by w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że samochód pozostał w jednych rękach do dziś. Właścicielka nie kryła, że pod jej nogą, auto nie miało lekkiego żywota. Mimo że olej ostatni raz wymieniano "dobre 15 lat temu" samochód bezawaryjnie służył właścicielce przez ćwierć wieku.

Reklama

Co ciekawe, w momencie zakupu sprzedawca przekonywał panią Dagmarę, że po 25 latach jazdy tym samochodem, będzie mogła liczyć na specjalne traktowanie ze strony Mercedesa.

Niedawno, porządkując dokumenty, właścicielka auta przypomniała sobie tę rozmowę, w wyniku czego wystosowała pismo do centrali niemieckiej marki. Chociaż początkowo wydawało się, że wszystko skończy się na pamiątkowym albumie, gdy historię pani Dagmary poznał polski importer Mercedesa, sprawa nabrała tempa.

Firma postanowiła, że w ramach podziękowania, na koszt Mercedesa, wiekowa 190-tka przejdzie gruntowną kurację odmładzającą. Przedstawiciele niemieckiej firmy zafundowali autu kapitalny remont, dziś mercedes pani Dagmary znajduje się niemal w fabrycznym stanie.

Ta niecodzienna historia przykuła zainteresowanie mediów. O pani Dagmarze i jej mercedesie zrobiło się głośno w prasie, radiu i telewizji. Ponieważ inicjatywa odbudowy auta spotkała się z gorącym przyjęciem, przedstawiciele Mercedesa uznali, że innym właścicielom wiekowych aut z gwiazdą na masce również należy się szczególne traktowanie.

W związku z tym, polska centrala firmy poszukuje mercedesów, które od co najmniej 25 lat, od nowości, są w rękach jednego, polskiego właściciela.

Jeśli jesteś posiadaczem takiego samochodu napisz do nas. Pamiętaj - chodzi o pierwszego i jedynego właściciela z polskim obywatelstwem - odstępstwem są sytuacje, gdy samochód należy do spadkobierców pierwszego i jedynego, polskiego właściciela pojazdu.

Dopuszczone są samochody w dowolnym stanie technicznym, zakupione na terenie Polski lub za granicą. Na wasze zgłoszenia, które niezwłocznie przekażemy organizatorom czekamy do 31 grudnia. TUTAJ nasz adres. Renowacja mercedesa 190 D. Zdjęcia. .

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje