Reklama

Sukces Fiata na polskim rynku

Fiat Auto Poland S.A. w październiku sprzedał 7103 samochody osobowe, tj. o 49,9 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu ub. roku. Wynik ten daje Fiatowi udział w rynku na poziomie 22 proc.

Po sukcesie września jest to więc kolejny miesiąc rekordowej sprzedaży zanotowanej przez Fiat Auto Poland S.A. - głównie dzięki wprowadzonej niedawno na rynek pandzie.

Reklama

W październiku z salonów sprzedaży Fiat wyjechało tymi autami 3703 osób. W sumie w ciągu zaledwie półtora miesiąca od premiery na rynku polskim Fiat sprzedał 6955 pand.

Zarówno w miesiącu wrześniu, jak i w październiku panda jest na pierwszym miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów w kraju. Jest to ewenement, aby nowy samochód już w kilka tygodni po premierze handlowej osiągnął tak dobre rezultaty.

W październiku wzrost sprzedaży uzyskały także inne fiatowskie modele: albea (wzrost o 323,1 proc!); stilo (wzrost o 94,4 proc) i punto(wzrost o 2,9 proc).

W sumie Fiat Auto Poland po dziesięciu miesiącach br. ze sprzedażą 55 617 samochodów osobowych i dostawczych zanotował wzrost o 10,8 proc. Daje to pozycję numer jeden na polskim rynku motoryzacyjnym.

W ciągu dziesięciu miesięcy br. Fiat Auto Poland S.A. wyprodukował 151 250 samochodów panda; seicento i palio weekend, z tego 115 109 sztuk na eksport.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: auto | fiat | Fiat Auto Poland SA | Fiata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje