Rusza budowa Moto Parku Kraków

W Małopolsce od lat brakowało obiektu na którym kierowcy mogliby szkolić swoje umiejętności za kierownicą czy w bezpiecznych warunkach pojeździć szybciej autem. Już niebawem to się zmieni. Właśnie rozpoczęła się budowa toru Moto Park Kraków, dzięki któremu zarówno właściciele samochodów jak i motocykli będą mieli miejsce o którym od dawna marzyli.

Moto Park Kraków to nowa inicjatywa kierowcy rajdowego Michała Kościuszko, v-ce mistrza świata JWRC, który prowadzi swoją szkołę doskonalenia techniki jazdy. Obiekt szkoleniowo-eventowy usytuowany będzie przy ulicy Rzepakowej. Na jego terenie zlokalizowany będzie tor o długości (w zależności od konfiguracji) 800-1200 metrów, trzy płyty poślizgowe, odcinek szutrowy, sale szkoleniowe oraz hala eventowa o powierzchni 400 metrów kw.

Niebawem planowane jest wejście w życie przepisów obligujących wszystkich nowych kierowców do odbycia jazd doszkalających w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Moto Park Kraków to odpowiedź na naturalne zapotrzebowanie mieszkańców Krakowa na tego typu kursy. Dzięki dogodnej lokalizacji i przemyślanemu projektowi, obiekt gotowy będzie do obsłużenia nie tylko kierowców z Krakowa, ale również z całego województwa. Na terenie ośrodka planowane także rozgrywanie zawodów sportowych, organizowanie zlotów i wszelkich wydarzeń o charakterze motoryzacyjnym.  

Reklama

Zakończenie budowy Moto Parku Kraków przewidziano na koniec 2016 roku. W ramach działalności obiektu planowane jest regularne zapraszanie kierowców na dni otwarte oraz organizowanie na nim wielu motoryzacyjnych eventów. Do dyspozycji gości będzie m.in. jedyna w Polsce płyta poślizgowa typu "S". Na torze szutrowym będzie można z kolei pojeździć quadem czy samochodem 4x4. Tutaj też odbywać się będą szkolenia z doskonalenia techniki jazdy.

W planach jest również uruchomienie toru kartingowego na którym zorganizowana zostanie akademia dla przyszłych kierowców.

Dowiedz się więcej na temat: tor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy