​Robert Kubica kierowcą testowym w Formule 1?

Wciąż nie wiadomo, czym w tym sezonie będzie zajmował się Robert Kubica. Zachodnie media donoszą jednak, że polski kierowca może zostać kierowcą testowym Pirelli.

Przypomnijmy, że Pirelli jest oficjalnym dostawcą opon dla Formuły 1. Włosi rozpoczęli już prace nad oponami na sezon 2017, a do testów używają bolidu Ferrari z 2014 roku, który prowadzi były kierowca F1, Jean-Eric Vergne.

Opony były też testowane przez innego byłego kierowcę F1, Pastora Maldonado, który powadził bolid GP2 Lotusa.

Czy do tej dwójki dołączy Robert Kubica? W fińskiej prasie pojawiły się informacje, iż Polak mógłby dołączyć do grona kierowców testowych, ale nie wiadomo czy będzie to współpraca długoterminowa.

Oficjalnie wciąż nie jest pewne, czym w tym roku będzie się zajmował Kubica. Po wycofaniu się głównego sponsora, czyli firmy Lotos nierealne stało się kontynuowanie startów z w rajdach WRC. W efekcie pilot załogo Robert Szczepaniak przesiadł się na prawy fotel innej rajdówki, a Kubica wystartował w długodystansowym wyścigu Hankook 12h Italy-Mugello (Mercedesem SLS AMG GT3), który - z powodu problemów technicznych - nie należał do udanych.

Poza tym, jednym tegorocznym występem Kubicy, był bardzo krótki, zakończony wypadkiem, start w Rajdzie Monte Carlo. Polski kierowca nie jest więc zapracowany i zapewne chętnie przyjąłby możliwość powrotu do bolidu F1. Nawet jeśli jest to bolid sprzed dwóch sezonów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy