Reklama

Rajdowe MŚ - Loeb rozczarowany postawą kierowców Citroena

Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Loeb jest zaskoczony problemami, jakie mają w tym roku obaj fabryczni kierowcy teamu Citroena - Fin Mikko Hirvonen i Hiszpan Dani Sordo.

Obaj nie wygrali dotychczas żadnego rajdu zaliczanego do mistrzostw świata, w klasyfikacji generalnej zdecydowanie ustępują kierowcom Volkswagena. Liderem jest Francuz Sebastien Ogier (Polo WRC) z dorobkiem 154 pkt, Hirvonen jest piąty - 61, a Sordo szósty - 59.

"Jestem zaskoczony postawą Hirvonena, który dawniej był bardziej regularny, czasem niewiele brakowało, by ze mną wygrał. Zawsze na niego bardzo uważałem, nawet jak nie był najszybszy, to i tak był w czołówce. Mam nadzieję, że wróci do formy" - przyznał Loeb. Mniej pochlebnie wypowiedział się o startach Hiszpana.

Reklama

"Dani to Dani, czasami jest szybki, a czasami nie. Ja nie wiem, z czego to wynika, bo Sordo to przecież dobry kierowca. Moim zdaniem team w drugiej połowie sezonu musi jeździć regularniej. Wiem jednak, że to trudne zadanie, gdy ma się takich rywali jak kierowcy Volkswagena" - dodał Loeb.

Pod koniec września 2012 roku 38-letni wtedy Francuz poinformował, że w nowym sezonie nie wystąpi we wszystkich eliminacjach rajdowych MŚ. Jego podstawową zawodową działalnością w tym roku ma być praca w zespole projektowo-testowym, zajmującym się nowymi technologiami i rozwiązaniami technicznymi w samochodach jego teamu.

W tegorocznych planach ma tylko cztery starty w rundach MŚ. Dotychczas pojechał w Monte Carlo, gdzie wygrał, w Szwecji był drugi, a w Argentynie ponownie zwyciężył. Wystartuje jeszcze w Rajdzie Francji na początku października.

Od sezonu 2014 zespół Citroena rozpocznie starty w wyścigowych mistrzostwach świata samochodów turystycznych (World Touring Car Championship), co potwierdził szef teamu Citroen Sport Yves Matton. Jednym z kierowców nowej ekipy będzie Loeb.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje