Prosta decyzja, która może uratować ci życie!

Jesień to bardzo trudny czas dla kierowców. Poranne przymrozki, opady i pogarszająca się widoczność sprawiają, że trzeba szybko zapomnieć o letnich nawykach i dostosować styl jazdy do nowych warunków.

Problemem jest nie tylko gorsza przyczepność. Obfite opady deszczu i duże dobowe skoki temperatur to idealne warunki do powstawania mgły. Jazda w warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza wymaga ogromnego skupienia i rozwagi. Często niezbędne są też duże pokłady szczęścia...

To właśnie mgła stanowi najczęstszy powód drogowych karamboli. Sytuacja dodatkowo komplikuje się na drogach szybkiego ruchu.

Liczne badania dowodzą, ze gdy z pola widzenia znikają elementy krajobrazu, duża część kierowców, nieświadomie, zwiększa prędkość. Brak punktów odniesienia sprawia, że zdaje nam się jechać wolniej niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Reklama

Poniżej prezentujemy filmik dokumentujący karambol, do jakiego doszło na jednej z rosyjskich autostrad. Przypominamy, że uczestnicząc w podobnym zdarzeniu - jeśli nie ma możliwości zjechania uszkodzonym pojazdem z jezdni - najbezpieczniej jest opuścić auto i odejść na bezpieczną odległość od drogi. Ta prosta decyzja może uratować nam życie!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy