Policjanci odzyskali kradzione zabytkowe Porsche

Policjanci odzyskali kradzione, zabytkowe Porsche 911 z 1985 roku. Auto zostało ukradzione w maju na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze ustalają teraz wartość pojazdu. Samochód z tego rocznika dla koneserów stylowych aut stanowi prawdziwy rarytas.

W maju 2016 roku  obywatel Niemiec złożył zawiadomienie o dokonanej na jego szkodę kradzieży porsche 911 z 1985 roku. Do kradzieży doszło w Berlinie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja niemiecka.

Policjanci kryminalni z Polic ustalili miejsce przechowywania pojazdu i odzyskali utracone zabytkowe auto. Porsche  zaparkowane było na jednym z podziemnych parkingów znajdującym się w centrum miasta. Funkcjonariusze ustalili, że dostęp do tego parkingu mają również  osoby postronne. Pojazd zakryty był plandeką, tak żeby nie przyciągać swoim widokiem uwagi przebywających tam osób.

Reklama

Na miejscu funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny pojazdu, zabezpieczając ślady i ustalając dane osób mogących mieć związek ze sprawą. Samochód został odholowany na policyjny parking. Policjanci ustalają wartość odzyskanego pojazdu. Sprawa ma charakter  rozwojowy.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że sprawa szybko się zakończy, a samochód wróci do właściciela. Po kilku miesiącach na policyjnym "parkingu", czyli po prostu na ubitym kawałku ziemi, narażony na warunki atmosferyczne, samochód będzie się nadawał tylko na złom...

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: złodzieje samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy