Policja odzyskała trzy auta o wartości pół miliona zł

Policjanci w wyniku prowadzonych czynności odzyskali trzy samochody pochodzące z kradzieży. Jak się okazało, auta zostały skradzione z terenu Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze zatrzymali również 47-letniego mężczyznę, który może mieć związek z tym przestępstwem. Wartość odzyskanego mienia to prawie 500 tys. zł.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy w wyniku prowadzonych działań na jednej z posesji powiatu trzebnickiego ujawnili pojazd, który jak się okazało, pochodził z kradzieży. Po sprawdzeniu go w systemach policyjnych wyszło na jaw, że auto zostało skradzione z terenu Wielkiej Brytanii.

W trakcie wykonywania dalszych czynności trzebniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zajmującymi się zwalczaniem przestępczości samochodowej uzyskali informacje o dwóch kolejnych autach, które również zostały odebrane właścicielom w wyniku przestępczego procederu. Te pojazdy mundurowi odnaleźli w pobliskich miejscowościach.

Reklama

Nissan Qasqai, Porsche Cayenne i Jaguar F-Type zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, natomiast kolejne działania w sprawie pozwoliły zatrzymać 47-latka, mieszkańca powiatu trzebnickiego, który może mieć związek z kradzieżami tych samochodów. Jak się później okazało, mężczyzna ten był ponadto poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Obecnie prowadzone jest postępowanie, mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tych zdarzeń.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama