Policja odzyskała kradzionego mercedesa

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Niemiec. Odzyskano też samochód osobowy o wartości 250 tys. zł. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia - podała policja.

Rzecznik bolesławieckiej policji asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska poinformowała w środę, że policjanci z wydziału prewencji bolesławieckiej komendy podjęli próbę kontroli drogowej samochodu na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

"Kierowca jednak nie zatrzymał i gwałtownie przyspieszył. Szybko się wyjaśniło dlaczego kierowca uciekał przed policjantami. Znaleziony w lesie samochód kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego pojazdu to blisko ćwierć miliona złotych" - powiedziała rzecznik.

Reklama

Dodała, że dalsze czynności śledcze doprowadziły do zatrzymania kierowcy, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Trafił on do policyjnego aresztu.

Jak podano, zatrzymany odpowie za kradzież z włamaniem i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy