Reklama

Paliwo tańsze. Na Orlenie. A na innych stacjach?

PKN Orlen obniżył wczoraj detaliczne ceny paliw na stacjach własnych Koncernu. Obniżka wyniosła do 10 gr za litr benzyny bezołowiowej oraz do 5 gr za litr oleju napędowego.

Obowiązujące obecnie maksymalne ceny paliw na stacjach własnych PKN ORLEN to: 5,19 zł/litr benzyny EU-95 oraz 5,14 zł/litr oleju napędowego. Oznacza to, że ceny detaliczne benzyny EU-95 na stacjach Orlenu są niższe niż średnia rynkowa podana 10 sierpnia w komunikacie Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Jest to kolejna obniżka cen paliw w sprzedaży detalicznej, na którą zdecydował się PKN ORLEN w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W tak krótkim okresie średnia cena benzyny na stacjach własnych należących do tego koncernu zmniejszyła się o 15 gr/ltr. Na niektórych stacjach obniżka wyniosła nawet 20 gr/ltr.

Reklama

W sprzedaży hurtowej ceny benzyny i oleju napędowego obniżane były od 4 sierpnia br. już sześciokrotnie. W tym czasie cena najpopularniejszej benzymy Pb-95 spadła o 178 zł/m3, a cena oleju napędowego o 132 zł/m3.

Obecnie hurtowe ceny paliw w PKN ORLEN wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 3,954 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4,040 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 3,790 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Miejski Super - 4,070 zł za tysiąc litrów.

Jak czytamy w komunikacje biura prasowego Orlen obserwuje sytuację na rynkach surowcowych i walutowych, które determinują ceny paliw na stacjach benzynowych i szybko reaguje, gdy pojawiają się możliwości obniżek, które pobudzają popyt na paliwa.

Dalsze utrzymanie tendencji spadkowej cen paliw będzie jednak uzależnione od wpływu czynników makroekonomicznych, w szczególności rozwoju sytuacji na rynkach paliw i relacji złotego do walut obcych, zwłaszcza dolara amerykańskiego.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy