Reklama

Nowość Chevroleta: HHR

W 2003 roku General Motors zaprezentował chevroleta SSR. Samochód nie odniósł sukcesu, a w bieżącym roku okazał się najgorzej sprzedającym się pojazdem tej marki. Do końca listopada nabywców znalazło tylko 8500 SSR-ów.

Nic więc dziwnego, że GM już przygotowuje się do zaprezentowania nowego modelu o nazwie HHR. Jego produkcja ma się rozpocząć w 2006 roku.

Czy jednak będzie on sukcesem? Prace nad tym samochodem trwały już podczas wprowadzania na rynek SSR-a, gdy nie było wiadomo, że okaże się on tak dużą klapą. Stąd nietrudno o znalezienie podobieństw obu pojazdów. A to dobrze nie wróży.

Z drugiej strony o tym, że samochody w stylizacji retro mają prawo bytu, świadczy przypadek Chryslera, którego PT cruiser odniósł duży sukces rynkowy.

HHR, podobnie jak SSR, będzie posiadał płaską powierzchnię ładunkową dzięki składanemu drugiemu rzędowi siedzeń. Natomiast silniki nie będą dostarczały tylu emocji, co znana z SSR-a 390-konna jednostka V8. Producent zakłada stosowanie czterocylindrowych silników o mocach między 140 a 220 KM.

Wstępne analizy wskazują, że HHR może kosztować o połowę mniej niż poprzednik i to może być bardzo mocną stroną tego samochodu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: General Motors | nowość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy