Reklama

Mroczny rycerz gwiazdą krakowskiego Tuning Show 2012

Ten samochód to prawdziwe dzieło sztuki inspirowane muzyką heavy-metalową.

Jest jedynym autem w Polsce, w którym fabryczne zawieszenie zostało zastąpione systemem AIR RIDE z funkcją samopoziomowania czyli autolevelingu. W Mitsubishi Outlanderze, należącym do "Dzikiego" fabrycznie został właściwie tylko silnik. Po tuningu waży trzy tony, a na tunignowych mistrzostwach Europy nazwano go mrocznym rycerzem. Aktualnie czeka na nowe serce - silnik z serii mitsubishi evo 10. Mitsubishi Outlander został wybrany najlepiej stuningowanym samochodem Targów Tuning Show 2012. Ich 10. edycja odbyła się w miniony weekend w Krakowie.

- Trzy lata temu mój projekt Outlandera przyjechał do was jako premiera. Nie w tej postaci co teraz, natomiast już był w 80 procentach wykonany, brakowało kilku detali, które doszły w późniejszym terminie. Stąd dzisiejszy wynik dał mi bardzo dużo satysfakcji - mówił Grzegorz "Dziki" Kowalówka.

Tłumy pasjonatów motoryzacji z całej Polski

Mimo nienajlepszej pogody jubileuszowa edycja Targów zgromadziła blisko 12 tysięcy osób.

Reklama

- Targi Tuning Show 2012 to doskonała okazja, by zobaczyć tyle wspaniałych samochodów w jednym miejscu. Z roku na rok jest coraz więcej samochodów i z tego, co widzę coraz lepszy poziom modyfikacji - powiedziała Dominika Chmiel z Krakowa, jedna ze zwiedzających.

Jeszcze nigdy w historii Targów program nie był tak bogaty, jak podczas 10. edycji. Pasjonaci motoryzacji z całej Polski mieli okazję zobaczyć ponad 100 najlepiej stuningowanych samochodów z Polski Czech i Węgier wybranych przez organizatorów spośród kilkuset zgłoszeń.

W wystawie brały udział kultowe amerykańskie hot rody, muscle cary oraz customowe motocykle. Jedną z nowości były ekstremalne zawody Gymkhana, czyli wyścigi ze sztucznymi przeszkodami, będące połączeniem dwóch ekstremalnych sportów wyczynowych: Driftu i Autocrosu.

Oprócz nich odbyły się pokazy driftu w wykonaniu mistrzów z ekipy D1KRK, wojna północ-południe, niezwykle efektowne pokazy ewolucji na quadach, zawody DbDrag Racing, Bass Race i Db Tuning Cup. Obchody jubileuszu Tuning Show uświetnił występ DJ`a ADHD.

Perełki Tuning Show 2012

Niezwykle emocjonującym punktem programu był wybór najlepiej stuningowanego samochodu Tuning Show. Eksperci oraz organizatorzy wystawy brali pod uwagę ogólne wrażenie, jakość i dokładność przeprowadzonych zmian, nakład pracy, innowacyjność, funkcjonalność i bezpieczeństwo prezentowanego samochodu. Wygrał "Dziki" i jego Outlander. Ale na podium znalazło się też niesamowite Porsche Cayenne na pneumatycznym zawieszeniu należący do Łukasza Pająka oraz Seat Leon, którego właścicielem jest Węgier Peter Balogh. Na czwartym miejscu uplasował się VW Passat combi w stylu Zig zag mcQueen Kamila Walasa.

Oprócz wymienionych samochodów na Tuning Show w Krakowie pojawił się wielokrotnie nagradzany Mercedes CLK, który wygląda tak, jakby przed chwilą wyjechał od jubilera, niepowtarzalny, śnieżnobiały Jeep Grand Cherokee, dopracowany w każdym elemencie ze wspaniale wykończonym wnętrzem oraz prawdopodobnie najbardziej wypasiony Fiata Seicento w Polsce z niesamowitym systemem Audio o mocy 138 dB!!!

- Pojawiam się tutaj co roku od bardzo wielu lat, bodajże od czwartej edycji. Dzięki temu mogę obserwować i porównywać poziom stuningowanych samochodów. Moim zdaniem da się zauważyć duży postęp w tuningu. Widzę wielką poprawę u wystawców, z wieloma spotykam się na tej imprezie od kilku lat. W porównaniu do lat ubiegłych teraz jest moc. Wiele aut bez wstydu możne się pokazać w kraju jak i poza jego granicami - mówił Kuba Beltrani, jeden z organizatorów Wojny Północ-Południe.

Wdzięk dźwięku w car-audio

Każdy uczestnik Tuning Show 2012 mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat profesjonalnych systemów nagłaśniania oraz przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom w zakresie elektroniki użytkowej stosowanej w samochodach. Po raz pierwszy w Polsce fachowcy nie tylko na stoiskach, ale także w salach wykładowych podpowiadali jak uzyskać nieskazitelnie czysty dźwięk w każdym samochodzie. Pod lupę wzięto sprzęt Car-Audio, nawigacje GPS oraz CB radia.

Pozycja obowiązkowa

Krakowski Tuning Show to unikatowe wydarzenie w Polsce, skupiające w jednym miejscu właścicieli najlepszych, starannie wyselekcjonowanych samochodów, firmy produkujące i dystrybuujące niezbędny do poprawiania aut sprzęt, warsztaty zajmujące się tuningiem, a także tysiące uczestników.

- Podczas jubileuszu Targów nawet najbardziej wybredni znaleźli coś interesującego dla siebie. Cieszy nas, że na przestrzeni kilku lat Tuning Show stał się obowiązkową pozycją w kalendarzu każdego fana tuningu. Według statystyk jesteśmy obecnie drugą imprezą motoryzacyjną w Polsce. Z każdą kolejną edycją mamy coraz więcej zgłoszeń, co świadczy o tym, że dla tuningowców, ale i przedstawicieli branży motoryzacyjnej, obecność w Krakowie to znaczące i prestiżowe wydarzenie - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy