Reklama

Motocykl o nazwie gen-ryu

Yamaha, firma wielce zasłużona, ale w ostatnim czasie przeżywająca poważne kłopoty finansowe (2,3 mld dolarów straty w 2009 r.), próbuje ratować się, wkraczając w nowe, obiecujące i niemal dziewicze obszary motoryzacyjnego rynku.

Dzięki nowej emisji akcji chce pozyskać ponad 810 mln dol., która to kwota zostanie przeznaczona na prace nad rozwojem elektrycznych i hybrydowych silników, napędzających motocykle, rowery i łodzie motorowe.

Widoczny na zdjęciu pojazd to właśnie jeden z takich hybrydowych motocykli: yamaha gen-ryu. Pokazany po raz pierwszy w 2005 r. podczas Tokyo Motor Show, jako stylistyczna i techniczna wizja przyszłości, wzbudził duże zainteresowanie zwiedzających. Według ostatnich informacji jego wersja produkcyjna może pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Pojazd będzie wyposażony w czerpiący energię głównie z akumulatorów silnik elektryczny, napędzający tylne koło, oraz w silnik spalinowy o pojemności 600 ccm, który ma włączać się tylko wtedy, gdy moc silnika elektrycznego okaże się niewystarczająca lub w celu doładowania (poprzez specjalny generator) baterii.

Reklama

Dzięki takiemu rozwiązaniu motocykl przez większość czasu będzie praktycznie bezgłośny, nie emitując też jakichkolwiek spalin.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kłopoty finansowe | Yamaha | motocykl | gen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy