Krokusy na mecie. Zobacz film!

Automobilklub Krakowski nie sprawdza się może jako organizator rajdów zaliczanych do Mistrzostw Polski, ale dobrze radzi sobie z imprezami nieco mniejszej rangi.

Od wielu już lat, jesienią, w okolicach Krakowa odbywał się Rajd Żubrów. Z założenia była to impreza organizowana przez aktualnych zawodników, dla byłych kierowców, dziennikarzy, sponsorów i gości. Z biegiem lat rajd ten ewoluował i z imprezy towarzyskiej przemienił się w prawdziwy wyścig zbrojeń, gdzie walka toczy się o sekundy, często kosztem integralności samochodów. Auta historyczne zostały zepchnięte na margines.

W tym roku po raz pierwszy pojawiła się kolejna impreza o podobnym charakterze. Znów "palce macza" w niej w Automobilklub Krakowski, ale głównym organizatorem jest Tomasz Czopik i jego Szkoła Bezpiecznej Jazdy.

Kryterium Krokusy to przeznaczony dla amatorów rajd, w którym mogą wystartować dziennikarze, zaproszeni goście, VIP-y i byli rajdowcy.

Reklama

Impreza została przygotowana perfekcyjnie. Start i metę zlokalizowano na deptaku w Krynicy, co z miejsca przyciągało uwagę wczasowiczów i kuracjuszy. Być może również dlatego na malowniczych trasach wokół Uścia Gorlickiego (odcinki pokrywały się z oesami Rajdu Magurskiego), nie brakowało kibiców.

Co ważne, dopisali również zawodnicy. Wśród samochodów zdecydowaną większość stanowiły subaru imprezy oraz lancery niemal wszystkich ewolucji. Nie zabrakło także pojazdów klasy historycznej, takich jak niemal całkowicie już zapomniany ford capri, legendarna sierra cosworth, a także egzemplarzy porsche 911 z lat 70-tych.

Odcinki specjalne gwarantowały wysoki poziom adrenaliny. Nie brakowało fragmentów trudnych techniczne, ale były i takie, gdzie można było "przycisnąć". W ferworze walki zdarzało się, że samochody wymykały się spod kontroli kierowców. Chociaż "dzwonów" nie brakowało, to wszystkie były niegroźne i kończyły się jedynie stratami - czasami dość poważnymi - w sprzęcie.

Zawodnicy podkreślali świetną organizację, fantastyczną atmosferę i ciekawie trasy.

Kryterium Krokusy okazało się tak wielkim sukcesem, że niewykluczone, że pojawi się kolejna impreza tego typu. Rozgrywana z połowie roku wraz z Krokusami kończącymi sezon Żubrami stworzyłaby interesujący cykl przeznaczony dla rajdowców-amatorów.

Nasz portal, który jest patronem medialnym zarówno Krokusów, jak Żubrów z pewnością obejmie medialną opieką cały rajdowy cykl.

Zapraszamy na film z Kryterium "Krokusy 2009"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Meta | rajd | automobilklub | impreza | film | krokusy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy