Reklama

Kompaktowy pomysł Mazdy

Salon w Genewie zbliża się wielkimi krokami. Po raz kolejny świat będzie mógł podziwiać najnowsze osiągnięcia motoryzacji zebrane w jednym miejscu i o jednym czasie. Wśród wielu nowości, które zostaną zaprezentowane w Genewie znajdzie się również koncepcyjny pojazd Mazdy, MX Sport Runabout. Jest to samochód, który swym designem odzwierciedla wizję przyszłości japońskiego producenta. Jego premiera odbędzie się 5 marca na stoisku Mazdy.

MX Sport Runabout łączy w sobie atletyczną stylizację i nowoczesne wnętrze, czyli cechy, które w głównej mierze odpowiadają za ewolucję pojazdów w czasie. Pięciodrzwiowe nadwozie auta gwarantuje możliwie największą przestrzeń dla pojazdu o kompaktowych wymiarach (długość 3900 mm, szerokość 1720 mm, wysokość 1550 mm, rozstaw osi 2500 mm). Mocnymi stronami samochodu są również wysoki standard komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalność.

Reklama

Samochód napędzany jest czterocylindrowym silnikiem benzynowym DOHC S-VT o pojemności 1,5 litra, który posiada dobre osiągi, jest ekonomiczny i przyjazny środowisku. Współpracuje on z czterostopniową automatyczną skrzynią biegów.

Samochód jest już w bardzo zaawansowanym stadium rozwojowym, co oznacza, że niebawem może pojawić się w produkcji seryjnej. Na razie robione są do niej przymiarki w Europejskich zakładach Mazdy w Walencji w Hiszpanii. Ewentualna produkcja miałaby ruszyć na początku 2003 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sport | pomysł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje