Reklama

Kolejny rekord MX-5

Mazda MX-5 to bez wątpienia wyjątkowy samochód. Mimo że obecna generacja niewiele różni się od tej, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku 21 lat temu, pojazd wciąż wywołuje emocje i rozpala umysły wielu fanów motoryzacji.

Dzieje się tak, ponieważ japoński producent projektując samochód wyrzekł się wszelkich kompromisów. Założenia były proste - dwumiejscowe kabrio ma być niewielkie, przystępne i zapewniać kierowcy ogromną frajdę z jazdy. Efekt udało się osiągnąć dzięki rewelacyjnemu rozłożeniu masy i napędowi na tylną oś. Mazda MX-5 została najlepiej sprzedającym się roadsterem w historii motoryzacji.

Reklama

Dziś samochód obchodzi swój jubileusz. Dokładnie w 21 lat i 10 miesięcy od debiutu auta sprzedaż modelu osiągnęła właśnie rekordowy wynik 900 tysięcy egzemplarzy! Słowa rekordowy użyliśmy nieprzypadkowo, wynik ten został bowiem odnotowany w Księdze Rekordów Guinessa.

MX-5 została po raz pierwszy wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako "najlepiej sprzedający się dwumiejscowy samochód sportowy" w maju 2000 r., gdy produkcja osiągnęła poziom 531 890 egzemplarzy. Rekord Guinnessa był dwukrotnie aktualizowany, gdy przekroczono poziom 700 000 oraz 800 000 egzemplarzy.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mazda MX-5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje